Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.17 18:25

Subliuško mergaitės pagrobimo versija, tačiau istorijoje lieka nežinomųjų

atnaujinta 19.04
LRT.lt 2020.01.17 18:25

Penktadienį sostinės policijos vadovas Saulius Gagas paneigė versiją, kad Vilniuje buvo pagrobta 10–12 metų mergaitė.

„Šiandien galime pranešti, kad surinktų duomenų visuma leidžia mums daryti išvadą, kad nebuvo tokio įvykio kaip galimas asmens pagrobimas. Asmenys, matę incidentą, galėjo įvykį interpretuoti savaip. Galiu nuraminti Vilniaus gyventojus, kad tokio įvykio, kaip vaiko pagrobimas, nebuvo“, – penktadienio vakarą surengtoje spaudos konferencijoje sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas S. Gagas.

Naujausiais policijos duomenimis – jokio mergaitės pagrobimo nebuvo

Jo teigimu, per dvi paras policija, atlikusi daugybę veiksmų ir išanalizavusi gautą informaciją, nenustatė, kad tuo metu toje vietoje būtų įvykdytas toks nusikaltimas.

„Į policiją per šias dvi dienas dėl dingusio vaiko nesikreipė tėvai, nėra nė vieno tokio pobūdžio signalo, todėl artimiausiu metu kreipsimės į prokuratūrą siūlydami, kad ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo būtų nutrauktas ir ši tyrimo versija būtų atmesta“, – tęsia Vilniaus policijos vadas.

Vis dėlto S. Gagas žiniasklaidai teigė, kad surinkti duomenys taip pat neleidžia teigti, kad pranešimas buvo melagingas, tačiau detalesnių tyrimo detalių policijos vadovas negalėjo atskleisti be prokuroro leidimo.

„Įvykis buvo, tačiau neturime duomenų, kad tai galėjo būti nusikaltimas – vaiko pagrobimas“, – konstatuoja S. Gagas.

„Melagingu pranešimu laikome tuomet, kai asmuo tendencingai skelbia melagingą informaciją. Visi esame skirtingi asmenys, todėl tam tikrus dalykus skirtingai suprantame. Šiuo atveju mes neįžvelgiame, kad tai buvo melagingas pranešimas. Neturime duomenų, tai galinčių patvirtinti“, – teigia jis.

Šis incidentas, anot S. Gago, buvo geros pratybos – parodytas policijos, kaip komandos, susitelkimas, gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti su partneriais, savivaldybėmis, kitomis institucijomis.

LRT.lt primena, kad trečiadienį, apie 19 val., pareigūnai gavo pranešimą, kad Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, į nenustatytos markės sidabrinės ar geltonos spalvos automobilį užsienietiškais numeriais galėjo būti įsodinta apie 11–12 metų mergaitė.

Gavus pranešimą apie galimai pagrobtą mergaitę buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, jos intensyviai ieškota visą ketvirtadienio naktį.

Tokį sprendimą policija priėmė išanalizavusi vaizdo medžiagą, apklaususi liudininkus ir kitas bylos detales. Sostinės policijos vadovas tikina, kad nuo pat pirmos minutės pranešimas buvo vertinamas rimtai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi