Lietuvoje

2020.01.17 17:07

Urbonaitė apie Nausėdos žinutę Karbauskiui: siekė parodyti savo lyderystę

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.01.17 17:07

Po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jokios konfrontacijos nėra, bet prezidentas atkirto – taikos pypkės nerūkomos. Anot politologės Rimos Urbonaitės, prezidentas šiuo pareiškimu siekė pademonstruoti savo stuburą.

„Jeigu ir buvo tie dūmai virš prezidentūros, tai, manau, ne dėl taikos pypkės rūkymo, o veikiausiai dėl to, kad gaisrų ten netrūko. Tai, kad išėjęs (iš susitikimo – LRT.lt) Ramūnas Karbauskis kalbėjo tiktai apie kažkokį konstruktyvumą, bet nesugebėjo nieko detalizuoti, rodo, kad buvo vengta tiesaus kalbėjimo ir atviravimo visuomenei, žurnalistams“, – mano politologė, Mykolo Romerio universiteto lektorė R. Urbonaitė.

Savo ruožtu, anot jos, prezidentas sugebėjo įvardyti aiškiai kelis blokus klausimų, t. y. viešieji pirkimai, korupcijos klausimai, darbo kodekso korekcijos. Tiesa, politologės teigimu, G. Nausėda susitikimo metu šiek tiek įkando R. Karbauskiui tarsi parodymas, kad nors ir „pasikviečiau, bet nenusilenkiau“. Be to, R. Urbonaitė LRT TELEVIZIJAI tikino, kad šiuo susitikimu prezidentas nesiekė užkasti karo kirvio, o bandė parodyti lyderystę.

„Pabandyta įtvirtinti jo buvusią nuostatą, kad jis yra už dialogą, už kalbėjimąsi, kad reikia dirbti konstruktyviai. Manyčiau, kad tai buvo bandymas parodyti, kad štai, esu lyderis ir bandau spręsti problemas. Manau, ne be reikalo akcentavo tai, kad nebus kalbama apie ministrą, nes jau viskas pasakyta, o noriu kalbėti apie ateities darbus. Tai vėlgi buvo pasiųsta žinutė, kad tai – mano iniciatyva ir noriu galvoti apie ateitį“, – prezidento pasiųstas žinutes įvardija politologė.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“:

Laba diena, Lietuva. Iš Dakaro ralio grįžę Juškauskas ir Paliukėnas: norėjome ir lenktyniauti, ir pasiekti finišą

Primename, kad nerimstant aistroms dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, valdančiųjų lyderis R. Karbauskis penktadienį prezidentūroje susitiko su prezidentu G. Nausėda. Prezidento ir valdančiųjų susitikimas truko apie valandą. Po jo R. Karbauskis tikino, kad aptarta buvo daug kas, bet apie susisiekimo ministro J. Narkevičiaus situaciją bei kitus su tuo susijusius klausimus kalbėta, jo teigimu, nebuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.