Lietuvoje

2020.01.17 14:35

Adamkus stoja ginti Nausėdos: ką tai rodo apie mūsų premjerą ir Karbauskį, kai jie nepaiso prezidento?

Kristina Jackūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.01.17 14:35

„Susikirtimas tarp prezidento, Vyriausybės vadovo ir Seimo jokiu būdu nėra pateisinamas, priimtinas ir nėra toleruotinas“, – apie vis gilėjančią krizę tarp valdančiųjų ir prezidento sakė kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. 

„Žvelgiu į šitą susidariusią politinę padėtį mūsų Vyriausybės sluoksniuose kaip į chaotinę situaciją, kuri jokiu būdu nepateisinama demokratinėje valstybėje“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Adamkus.

Prezidento teigimu, nesutarimai tarp Gitano Nausėdos, premjero Sauliaus Skvernelio ir valdančiųjų nėra toleruotini.

Adamkaus patarimas Nausėdai: linkiu nė per žingsnį neatsitraukti nuo savo įsitikinimų

„Tauta suteikė prezidentui galias, kuriomis jis naudojasi, ir paneigti jo įžvalgą ir matymą Vyriausybės tvarkyme, kad jis nori pašalinti neįgalumus... Paneigti prezidento norą pagerinti padėtį yra netoleruotina ir ši padėtis turi būti ištaisyta, jei mes norime teisingai tvarkytis mūsų valstybėje, žiūrėti jos gerovės ir žmonių gerovės.

Ką tai rodo apie mūsų premjerą ir Seimo lyderį Karbauskį, kad jie nepaiso prezidento? Tai yra nepagarba ne tik prezidento asmenybei, bet ir visai mūsų valstybinei santvarkai. Aš manau, tokios anarchijos, kurioje esame atsidūrę, nei visuomenė, nei valdančiosios kitos įstaigos negali priimti ir žiūrėti kaip pavyzdį, kaip tvarkytis valstybėje“, – tvirtina V. Adamkus.

V. Adamkus prezidentui G. Nausėdai pataria „nė žingsnio nepasitraukti nuo nusistatymo, nuo savo įvertinimo ir požiūrio į esamą padėtį ir stengtis, kad tas reikalas būtų kuo greičiausiai išspręstas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt