Lietuvoje

2020.01.17 13:36

Linkevičius: dėl Astravo AE reikia dirbti ir su Baltarusija

Andrius Balčiūnas, LRT.lt2020.01.17 13:36

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kasmetinio „Sniego susitikimo“ metu sakė, kad sprendžiant Astravo AE klausimą, reikia dirbti ir su Baltarusija ir parodyti šios šalies žmonėms, jog Lietuvos keliami klausimai yra svarbūs ir jiems.

Anot ministro, susitikime apie 100 ekspertų iš įvairių šalių aptarė aktualiausius šiandienos klausimus: transatlantinius ryšius, Kinijos klausimus, Rusiją, Artimųjų Rytų regioną, hibridines grėsmes.

Linkevičius apie nuolat eskaluojamą Astravo AE pavojų: būtų labai neteisinga savo šalį laikyti kaip kažkokią nestabilumo zoną

„Manau, kad tikrai pavyko“, – sakė L. Linkevičius, pridėdamas, kad susirinkusių sąjunginių valstybių ekspertų nuomonės kai kuriais klausimais išsiskyrė, „nes šalys tikrai turi tų ypatumų“.

Anot ministro, buvo aptarti ir pokyčiai Rusijos valdžios viršūnėje, šios šalies Vyriausybės atsistatydinimas.

„Visų nuomonė tokia, kad vargu ar reikėtų tikėtis kažkokių ypatingų permainų“, – sakė Užsienio reikalų ministras.

Pasak jo, buvo kalbėta ir apie saugumo regione užtikrinimą. Su aukšto rango JAV valstybės institucijų darbuotojais esą buvo gryninamos pozicijos dėl JAV politikos Europoje.

Astravo klausimas

Paklaustas, kaip vertina Seime pristatytą memorandumą dėl būtinybės kurti ir rengti visuotinį pasipriešinimą prieš Astravo AE, L. Linkevičius sakė, kad „tą darbą reikia dirbti nuosekliai, profesionaliai ir kryptingai“.

„Neeskaluoti aistrų, nesiūbuoti laivo dar labiau, nekelti panikos. (...) Būtų labai neteisinga, jei sukurtume apie savo šalį tokį įspūdį, kaip kažkokią nestabilumo zoną, tai, pagaliau, gali ir investicijoms pakenkti. Bet turime visi dirbti“, – sakė ministras.

Jis kvietime teigia matantis bent vieną pozityvią pusę – raginimą „susitelkti, visiems dirbti kartu viską, kas įmanoma“.

L. Linkevičius teigia visada kviečiantis daryti dėl Astravo AE viską, kas įmanoma, pasitelkiant ir užsienio partnerius bei tarptautines organizacija.

„Su ta pačia Baltarusija irgi reikia dirbti, ir įtikinti, kad tai, ką mes sakome, yra svarbu ir Baltarusijos žmonėms, ne tik Lietuvos žmonėms, ar regiono žmonėms“, – teigia ministras, pabrėždamas būtinybę reikalauti, kad Baltarusija įgyvendintų branduolinę saugą užtikrinančių standartų atitikimą ir atliktų reikiamus bandymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt