Lietuvoje

2013.02.03 12:36

Šiemet asmens dokumentus turės pasikeisti per pusę milijono piliečių

ELTA 2013.02.03 12:36

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba, vengdama ilgų eilių, prašo piliečių pasitikrinti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų galiojimo laiką ir nedelsti juos pasikeisti.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba, vengdama ilgų eilių, prašo piliečių pasitikrinti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų galiojimo laiką ir nedelsti juos pasikeisti.

Šiais metais sukanka dvidešimt metų, kai daugumai Lietuvos piliečių buvo išduoti pasai, kurių galiojimas baigiasi.

Migracijos valdybos duomenimis, baigsis per 400 tūkst. pasų, išduotų 1993 metais, galiojimas. Jų savininkai turės įsigyti naujus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus, todėl prognozuojamas didelis žmonių antplūdis.

„Šie metai yra išskirtiniai – sukanka dvidešimt metų, kai didžiumai mūsų šalies piliečių buvo išduoti Lietuvos Respublikos pasai, – sako Migracijos valdybos pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė. - Kaip tik šiemet baigiasi jų galiojimo terminas. Be to, 2003 m. pradėjome išdavinėti asmens tapatybės korteles, kurios galiojo 10 metų. Jas turėję žmonės taip pat privalės įsigyti naujus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus“.

Pasak E. Prilepskienės, Migracijos valdyba didesnį žmonių antplūdį prognozavo, tačiau, anot jos, daugiausia jų bus garbaus amžiaus, todėl Migracijos valdyba norėtų, kad jiems netektų ilgai laukti eilėje.

Jaunesni senjorų artimieji ar draugai galėtų pagelbėti jiems – pasinaudodami elektronine išankstine registracija, iš anksto užregistruoti vyresnius giminaičius ar bičiulius jiems patogiu metu, sako Migracijos valdybos pasų skyriaus viršininkė.

Šito Migracijos valdyba piliečių prašo ir kasmet baigiantis žiemai - mat artėjant šiltajam sezonui, atostogų metui, nuolat padaugėja norinčiųjų pasikeisti ar pasigaminti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. Neretai ir skubos tvarka - per vieną ar penkias darbo dienas.

Migracijos valdybos duomenimis, šiemet baigsis net 411 tūkst. 049 pasų, išduotų 1993 m., galiojimo terminas. Bendras šiais metais nebegaliosiančių – kartu su vėliau išduotaisiais – pasų skaičius siekia daugiau kaip pusę milijono (539 tūkst. 284). Kaip paprastai, dalis žmonių juos keis ne į pasą, bet į asmens tapatybės kortelę. Kaip rodo keleto metų Migracijos valdybos statistika, vyresnio amžiaus žmonės vis dažniau linksta pasą keisti į asmens tapatybės kortelę: 2011 m. iš 1 122 senjorų nebegaliojantį pasą į asmens tapatybės kortelę keitė 547 (į pasą – 480), pernai – iš 20 812 – 8 029 (į pasą – 4551) senjorai.