Lietuvoje

2020.01.17 14:21

Karbauskis tikina su prezidentu nesipykstantis, bet Nausėda atkerta – taikos pypkės nerūkomos

Nausėda vetuos turto civilinio konfiskavimo įstatymą; atnaujinta 15.07
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.01.17 14:21

Nerimstant aistroms dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Po susitikimo R. Karbauskis teigė, kad su šalies vadovu aptarė ruošiamus įstatymus, o apie netylantį J. Narkevičiaus skandalą esą nekalbėta.

Prezidento ir valdančiųjų susitikimas truko apie valandą. Po jo R. Karbauskis tikino, kad aptarta buvo daug kas, bet apie susisiekimo ministro J. Narkevičiaus situaciją bei kitus su tuo susijusius klausimus kalbėta, jo teigimu, nebuvo.

„Aptarėme įvairius įstatymus, kuriuos teikia prezidentūra, ir tam buvo skirtas pagrindinis pokalbio laikas. Galiu užtikrinti visuomenę, kad jokios konfrontacijos tarp prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės nėra. Tiesiog yra skirtingos nuomonės dėl ministro J. Narkevičiaus, bet mes to klausimo stengėmės visai neliesti“, – tikino R. Karbauskis.

Karbauskis po susitikimo su Nausėda: galiu užtikrinti visuomenę, kad jokios konfrontacijos tarp prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės nėra

Jis teigė, kad koalicija priėmė sprendimą dėl J. Narkevičiaus, o dabar už jį atsakomybę prisiėmė premjeras S. Skvernelis. Anot jo, prezidentas susitikime nekėlė J. Narkevičiaus klausimo. Kalbėta buvo ir apie įstatymų priėmimą, R. Karbauskis sakė, kad G. Nausėda pranešė ketinantis vetuoti Seime šią savaitę priimtą civilinio turto konfiskavimo įstatymą.

„Bet mes sutarėme su prezidentu, kad bus pataisos, kad vetuos su pataisomis ir tokiu atveju mes galėsime labai drąsiai tą veto tenkinti ir priimti įstatymą su pataisomis“, – sakė R. Karbauskis.

Prezidentas: taikos pypkės nerūkomos

Po susitikimo su R. Karbauskiu savo komentarą išplatino ir prezidentas G. Nausėda. „Nepaisydami tebevykstančių karštų diskusijų įvairiomis temomis, privalome ir toliau labai atsakingai bei kokybiškai rengti įstatymų pataisas, sutelkti energiją diskusijai svarbiausiais valstybei klausimais“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentas svarstymui kovą prasidėsiančios Seimo pavasario sesijos metu ketina teikti Viešųjų pirkimo įstatymo pataisas, papildomą laisvadienį vaikus auginantiems tėvams suteiksiančias Darbo kodekso pataisas, Korupcijos prevencijos ir kitų įstatymų pakeitimus. Susitikime, anot prezidento, taip pat aptartas efektyvesnei aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei skirtas įstatymų paketas bei elektroninių rinkliavų keliuose įvedimas.

Prezidentas nekeičia savo nuomonės susisiekimo ministro klausimu. „Klausimais, dėl kurių yra esminių nuomonės skirtumų, taikos pypkės nerūkomos“, – sakė prezidentas.

Sąrašo nepateikė

Kiek anksčiau G. Nausėda duodamas interviu LRT RADIJUI sakė, kad jam žinoma apie 20 su Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) susijusių asmenų, kuriuos esą J. Narkevičius įdarbino ministerijai pavaldžiose institucijose. R. Karbauskis sakė, kad prezidentas pavardžių sąrašo nepateikė, apie tai esą nekalbėta visiškai.

„Aš manau, kad teisingai darėme. Nežinau, ar S. Skvernelis tą sąrašą paviešino, ar ne, bet aš prašiau premjero, kad tą sąrašą reikia paviešinti, kad spekuliacijų tuo klausimu nebūtų. Nuomonės nekeičiu ir sakau, kad kažkas padarė darbą nekokybiškai, padarė darbą, kuris kelia klausimus, ar nebuvo priimtas sprendimas šnekėti apie lenkų kilmės žmones. Tai būtų skandalinga“, – kalbėjo R. Karbauskis, pridurdamas, kad kalbama apie eilinius paštininkus, vairuotojus ir t. t.

Jis sakė, kad teisėsauga to nesiims, patys valdantieji sieks išaiškinti, kokie su buvusiu ministru Roku Masiuliu susiję asmenys buvo įdarbinti ministerijai pavaldžiose institucijose. R. Karbauskis tikino, kad „vaizdas bus įspūdingas“, nes tai esą ne eiliniai darbuotojai, bet vadovai.

Kandidatūrų neaptarinėjo

Šią savaitę taip pat pranešta, kad ekonomikos ir inovacijų ministru ketinama teikti premjero patarėją Luką Savicką. Tiesa, šalies vadovas sakė turintis ir kitų kandidatūrų. Visgi, R. Karbauskis teigė, kad siūlyti ministrą ir premjero prerogatyva.

„Tai yra faktas. Ministras pirmininkas neturi jokios kitos kandidatūros ir tai yra faktas. Apie kokius kitus kandidatus šnekėjo prezidentas, aš nežinau“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad ir ši tema aptarta nebuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt