Lietuvoje

2020.01.17 11:06

Nausėda apie Karbauskio nenorą tikėti VTEK: ar pradėsime galvoti, kad ir teismai mūsų neįpareigoja?

LRT.lt, ELTA2020.01.17 11:06

„Tegul ponas Karbauskis komentuoja. Ar neatsitiks taip, kad vieną dieną mes pradėsime kalbėti, kad ir teismo sprendimai mūsų neįpareigoja?“ – į ketvirtadienį išreikštą Ramūno Karbauskio abejojimą Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija (VTEK) sureagavo prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentui ketvirtadienį pareiškus, kad jo požiūris į premjerą Saulių Skvernelį priklausys nuo to, kokią išvadą kelio asfaltavimo istorijoje pateiks VTEK, „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis tą pačią dieną popiet prakalbo apie paradoksą, kuris, pasak jo, gali susiklostyti, jei komisijos išvada ministrui pirmininkui bus nepalanki.

Nausėdos kirtis Karbauskiui: ar pradėsime galvoti, kad ir teismai mūsų neįpareigoja?

R. Karbauskio teigimu, „valstiečiai“, be jokių abejonių, gerbia dabartinį šalies vadovą, tačiau to paties nejausdami VTEK, negalės gerbti ir prezidento sprendimo, priimto šios institucijos išvadų pagrindu.

„Aš asmeniškai visiškai nepasitikiu šia komisija ir atitinkamai dėl to niekaip nevertinu nei jų pasisakymų, nei sprendimų. Mes jau tiek kartų susidūrėme su tokiais kontroversiškais VTEK sprendimais: ministrai bausti už tai, kad jie neparašė deklaracijų, jog yra ministrai ir t. t.“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

„VTEK labai dažnai priiminėja sprendimus vadovaudamasi dvigubais standartais. Jei (Andrius – LRT.lt) Kubilius kažką padaro, jo net nenagrinėja, o jei Karbauskis kažką ne taip padarytų – tai iš karto nagrinėtų ir iš karto nutartų. Per trejus metus mes su tuo susidūrėme tiek kartų, kad aš net pamiršau visus pavyzdžius“, – piktinosi „valstiečių“ lyderis.

Todėl, pasak jo, kad ir kokią nuomonę apie S. Skvernelį išsakytų prezidentas, ją „valstiečiai“ vertins tik kaip šališką.

„Mes gerbiame prezidentą, bet pasitikėjimo VTEK mums – Valstiečių žaliųjų sąjungai – nebeliko“, – apibendrino R. Karbauskis.

Plačiau:

Ketvirtadienį Plungėje viešintis prezidentas G. Nausėda pareiškė, kad nėra apsisprendęs, ar vis dar pasitiki premjeru S. Skverneliu.

Prezidentas neslepia, kad tam įtakos turės tai, kokią išvadą apie vadinamąją „asfaltuojamo premjero keliuko“ istoriją pateiks VTEK.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vertina ne tik J. Narkevičiaus veiklą, bet taip pat, kaip vieną iš klausimų, vertina ir būtent šio kelio asfaltavimo bylą ir, manau, kad visi sprendimai, visos išvados bus pateiktos artimiausiu metu“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidentas.

Prezidentas penktadienį dar kartą patvirtino šiuos ketvirtadienį ištartus žodžius: kol kas visi veiksmai iš jo pusės yra atlikti, dabar belieka sulaukti VTEK išvadų.

„Mano veiksmai visi yra padaryti, laukiama VTEK išvadų, tiek dėl J. Narkevičiaus, tiek dėl premjero kelio asfaltavimo, bus matyti, kai bus įvertinti veiksmai“, – žurnalistams Kaune vykstančioje konferencijoje „Gerovės valstybės kontūrai Lietuvai“ sakė G. Nausėda.

Paklaustas, apie ką popiet planuoja kalbėtis su R. Karbauskiu susitikimo metu, prezidentas patikino, kad tikrai neskirs laiko aktualijoms, kurios „rytoj jau nebebus aktualios“.

„Noriu kalbėti apie ateitį, nenoriu kalbėti apie einamuosius reikalus, kurie galbūt atrodo ypatingai svarbūs šiandien, bet rytoj jau visi juos pamirš. Reikia kalbėti apie gerovės valstybę“, – dėstė šalies vadovas.

R. Karbauskio ir G. Nausėdos susitikimas prezidentūroje numatytas 13 val. Komentarus po susitikimo kviečiame stebėti portale LRT.lt.

LRT.lt primena, kad VTEK 2019 m. pabaigoje pradėjo tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su premjero S. Skvernelio gyvenamos gatvės asfaltavimo finansavimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.