Lietuvoje

2020.01.16 23:27

Lietuvoje daugėja norinčių mokytis religinėse mokyklose: eilės – kelis metus į priekį

Urtė Korsakovaitė, Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.16 23:27

Lietuvoje daugėja norinčiųjų mokytis religinėse mokyklose. Jų atstovai sako, kad vaikų užrašyti į eilę ateina ir besilaukiančios moterys. Tačiau kai kurie ekspertai kritikuoja, kad katalikiškos mokyklos turi išskirtines finansavimo sąlygas – pagal sutartį su Šventuoju sostu.

Religinių mokyklų atstovai sako, kad žinių ištroškusių moksleivių daugiau nei klasėse suolų.

„Poreikis didelis labai, o norinčiųjų gal neskaičiavome, kiek į vieną vietą, bet šiuo metu užrašinėjam 2023 metam, tai kaip ir minėjau, ateina mamos ir besilaukiančios užsirašyti“, – sako Vilniaus krikščionių gimnazijos direktorius Valdas Statulevičius.

Nors mokykla protestantiška, kitų dalykų ugdymas, pasak direktoriaus, nesiskiria nuo valstybinių mokymo įstaigų. Išskyrus tikybos pamokas, kurios privalomos. Direktoriaus teigimu, tėvai religines mokyklas renkasi dėl kelių priežasčių.

„Tikintys suaugę, kurie atveda savo vaikus čia, o kiti žmonės aišku ieško saugios aplinkos, ieško kokybiškų paslaugų, tai, bet visų pirma, manau, kad jie ieško saugios aplinkos“, – sako direktorius.

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos direktorė taip pat nesiskundžia norinčiųjų mokytis skaičiumi. Dabar mokykloje yra apie tūkstantį moksleivių.

„Populiarumu nesiskundžiame, mokinių visada turėjome, srautai yra dideli, tik gaila, kad ne visus galime sutalpinti, pavyzdžiui, šiuometinių pirmokų turime tikrai labai daug“, – teigia Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos direktorė.

Žurnalo „Reitingai“ redaktoriai skaičiuoja, kad religinių mokyklų Lietuvoje apie trisdešimt. Sociologė Milda Ališauskienė kritikuoja, kad nevalstybinės katalikiškos mokyklos turi privilegijų. Pagal sutartį su Šventuoju sostu tokioms mokykloms skiriamos ne tik klasės krepšelio, bet ir ūkio lėšos, kurių kitos nevalstybinės mokyklos negauna.

„Šitos mokyklos gauna ir dar taip pat joms sudaroma galimybė rinkti mokestį iš tėvų, tai katalikiškos mokyklos, privačios mokyklos, turi išskirtines sąlygas lyginant su kitomis privačiomis mokyklomis šiuo požiūriu“, – sako sociologė.

Ministerija sako, kad tokios mokyklos paprastai renka tik simbolinį mokestį.

Švietimo ministerijos duomenimis, katalikiškose mokyklose mokosi apie 7 tūkstančius mokinių, o bendra ugdymui skiriama lėšų suma yra apie 11 milijonų eurų. Nacionalinei katalikiškų mokyklų asociacijai priklauso 27 katalikiškos ugdymo įstaigos.

Plačiau - reportaže

Panorama. Galimą mergaitės pagrobimą matęs ir nuo užpuoliko sprukęs vaikas: jis išsigando ir pabėgo, kai susiradome pagalbą

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų