Lietuvoje

2020.01.16 18:01

Buvę pareigūnai galimą mergaitės pagrobimą vadina keistu ir kelia daugiau versijų

Mįslinga galimo pagrobimo istorija, įvykusi visai šalia televizijos bokšto įrengtoje žaidimų aikštelėje, tęsiasi: į pareigūnus dėl dingusio vaiko niekas nesikreipė, todėl tiriamos visos įmanomos versijos, įskaitant melagingo pranešimo. Policija paviešino ir vyro, kuris gali turėti svarbios informacijos, fotorobotą.

Ilgametis policijos pareigūnas, buvęs policijos komisaras Vytautas Grigaravičius teigia, kad situacija yra labai keista, nes iki šiol nei tėvai, nei giminaičiai ar kaimynai nesikreipė į policiją dėl vaiko dingimo.

Pirmosios Lietuvoje licencijuotos privačios saugos kompanijos įkūrėjo Alvydo Sadecko teigimu, tai – netradicinis įvykis ir situacijos versijų gali būti įvairių.

„Gali būti išpirkos reikalavimas, gali būti versija, susijusi su skolomis, dėl ko tėvai ir tyli. Galų gale seksualinis maniakas ar psichinis žmogus gali būti“, – LRT RADIJO laidoje „60 minučiųׅ“ sako A. Sadeckas.

Pasak A. Sadecko, pirma para, ieškant nusikaltimo pėdsakų, yra pati svarbiausia.

„Manau, kad policija dirba profesionaliai. Svarbu, kad visuomenė taip pat yra įsijungusi. Perspektyva yra, todėl norisi tikėti, kad viskas pasibaigs gerai“, – viliasi A. Sadeckas.

V. Grigaravičiaus aiškinimu, imant parodymus iš vaikų reikia bendrauti labai atsargiai.

„Net ir užduodant klausimą vienaip gali gauti vienokį atsakymą, o paklausiant kitaip – kitokį. Manau, kad reikėtų rezervuotai žiūrėti į jų pamąstymus, bet vis tiek tikrinti“, – akcentuoja V. Grigaravičius.

A. Sadeckas neatmeta versijos, kad vaikai galėjo būti prisiklausę suaugusiųjų ir suklydę.

„Ir tie vaikai, ir moteris, ir vyriškis yra susiję. Tikiuosi, kad kriminalistai galėjo apčiuopti, kai kas nors gali būti ne taip“, – pažymi A. Sadeckas.

V. Grigaravičius skatina visuomenę netrukdyti policijos pareigūnams tirti įvairias versijas.

„Informaciją, kurią žmonės gauna, reikėtų dalytis ne tarpusavyje, bet siųsti policijos pareigūnams, kurie galėtų ją susisteminti ir tikrinti. Galbūt tai būtų siūlo galas ištiriant šį keistą įvykį“, – kalba V. Grigaravičius.

LRT.lt primena, kad vėlų trečiadienio vakarą policija gavo pranešimą, kad nepažįstamasis mergaitę įgrūdo į šviesios ar auksinės spalvos automobilį ir nuvažiavo. Įvykio liudininkais tapę vaikai pasakojo, kad automobilis buvo su geltonais numeriais.

Policija skelbia, kad kol kas neaiški ir galbūt pagrobtos mergaitės tapatybė. Taip pat nežinoma, kas nepilnametės tėvai. Tiesa, pareigūnai teigia, kad yra rasti tam tikri daiktai, kurie galimai susiję su įvykiu.

Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 156 str. – dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.