Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.16 17:25

Nausėda apie susitikimą su Karbauskiu: tikslas aptarti situaciją ir pakalbėti apie ateities planus

Prezidentas Gitanas Nausėda patikino, kad penktadienį vyksiančio susitikimo su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu metu bus siekiama aptarti esamą situaciją ir pakalbėti apie ateities planus. Anot šalies vadovo, kitą savaitę galbūt įvyks susitikimas ir su premjeru Sauliumi Skverneliu.

„Tikslas labai paprastas – užfiksuoti situaciją ir turbūt pakalbėti apie ateities planus. Aš manau, kad nepaisant visų peripetijų, tų rungtyninių dalykų ar kažkokių dienos aktualijų, mes privalome toliau labai atsakingai elgtis prieš Lietuvos žmones, Turime priiminėti sprendimus, įstatymus, kurie būtų jiems naudingi ir čia jokiems lenktyniavimams, konkuravimams arba sąskaitų suvedinėjimams tiesiog nėra vietos. Aš tikiuosi konstruktyvaus pokalbio ir tikiuosi to paties iš kitos pusės“, – kalbėjo G. Nausėda, patvirtindamas, kad susitikimas rengiamas prezidentūros iniciatyva.

Šalies vadovas taip pat akcentavo nemanantis, kad susitikimai turi būti kolektyviniai, todėl susitinka tik su R. Karbauskiu. Visgi, pasak G. Nausėdos, kitą savaitę yra numatomas susitikimas ir su premjeru.

„Aš nemanau, kad tie susitikimai turi būti organizuojami kolektyviai. Su ponu R. Karbausiu kalbėsimės vienais klausimais, su ponu S. Skverneliu kažkada kitą savaitę turbūt – kitais klausiamais. Taip kad viskas čia yra suderinama. Tikrai nėra taip, kad aš renku žmones, su kuriais kalbėsiuosi ir atrenku, su kuriais nesikalbėsiu. Su visais kalbėsimės, nes čia svarbiausia yra ne mūsų asmeniniai tikslai, o Lietuvos problemos, Lietuvos tikslai, uždaviniai, kuriuos mes privalome spręsti“, – patikino G. Nausėda.

Ketvirtadienį Plungėje viešintis prezidentas G. Nausėda pareiškė, kad nėra apsisprendęs, ar vis dar pasitiki premjeru Sauliumi Skverneliu. Taip pat pažėrė kritikos ir „valstiečiams“ teigdamas, kad atsisakydami iš pareigų atleisti Jaroslavą Narkevičių parodo darą didžiules nuolaidas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai.

„Šiandien reikia konstatuoti, kad valdančioji koalicija nemato savo perspektyvos dirbti be Lenkų rinkimų akcijos ir daro viską, taip pat ir didžiules nuolaidas, šiam jaunesniam koalicijos partneriui, idant išsaugotų koaliciją. Tokia yra realybė“, – apibendrino G. Nausėda.ELTA primena, kad valdantieji po antradienį vakare vykusio valdančiosios koalicijos posėdžio pareiškė, kad valdančioji koalicija pasitiki susisiekimo ministru J. Narkevičiumi.

Po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą. Tuo tarpu valdančiųjų lyderiai nuosekliai gynė ministrą, sakydami, kad J. Narkevičiui reiškiama kritika yra tendencingai pučiamas informacinis burbulas, o prezidentas yra klaidinamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi