Lietuvoje

2015.09.09 12:13

Lietuvos ir JAV karai dalyvauja bendrose pėstininkų ir inžinierių pratybose

LRT.lt2015.09.09 12:13

Maždaug šimtas Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės karių ir apie 350 karių iš Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir kitų Sausumos pajėgų padalinių Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) dalyvauja bendrose pratybose „Inžinierių griausmas 2015”.

Lietuvos ir JAV pėstininkai ir inžinieriai kartu treniruojasi įveikti minų laukus, vandens ir dirbtines inžinerines kliūtis, įsirengti gynybos pozicijas. Taip pat tobulinami apsaugos nuo branduolinių, biologinių ir cheminių ginklų ir jų sukeltos taršos šalinimo, savadarbių sprogstamųjų užtaisų  aptikimo ir  neutralizavimo įgūdžiai, rašoma pranešime spaudai.

„Tai yra pirmosios tokios pratybos, kuriose kartu dalyvauja Lietuvos ir JAV karo inžinieriai, mūsų batalionui tenka didelė atsakomybė organizuoti šiuos mokymus“, – sakė Inžinerijos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Dzidzevičius.

Pratybas organizuoja Lietuvos inžinerijos batalionas, šioms pratyboms delegavęs apie 200 karių.

JAV kariuomenei pratybose atstovauja savadarbių sprogmenų neutralizavimo komanda, suformuota  iš karių, tarnaujančių įvairiose JAV pajėgų Europoje bazėse. Taip pat  dalyvauja kariai iš Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvoje dislokuotų JAV rotuojamų vienetų – JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-osios parašiutininkų brigados  inžinerijos kuopos „TM Castle“ ir kuopos „Delta“.

Kartu su JAV kariais treniruojasi pėstininkai iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Sausumos pajėgų vieneto, užtikrinančio apsaugą nuo masinio naikinimo ginklų.  Pratybose dalyvauja ir Valstybės sienos pasaugos tarnybos prie VRM pareigūnai su  tarnybiniais šunimis, kurie padeda aptikti sprogmenis. 

Pratybos „Inžinierių griausmas“  Gaižiūnų poligone (Jonavos r.)  prasidėjo rugsėjo 7 d, ir tęsis iki rugsėjo 11 d. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.