Lietuvoje

2020.01.16 15:04

Policija dėl galimai pagrobtos mergaitės ieško asmens, kuris gali turėti svarbios informacijos

atnaujinta 15.50
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.01.16 15:04

Vilniaus policija ketvirtadienį pranešė, kad ir toliau ieško galimai trečiadienį sostinėje pagrobtos mergaitės. Pareigūnai ieško asmens, kuris gali turėti svarbios informacijos. Šis asmuo, pasak policijos, nėra įtariamasis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Saulius Gagas ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu teigė, kad tirdami galimą mergaitės pagrobimo atvejį policijos pareigūnai atliko daug veiksmų: apklausti liudytojai, peržiūrėta vaizdo kamerų medžiaga, apžiūrėta galima įvykio vieta. Anot S. Gago, policija su kitų institucijų pareigūnais ir toliau atlieka daug tyrimo veiksmų.

S. Gagas pranešė, kad policija sudarė asmens, kuris gali turėti svarbios informacijos, fotorobotą. Anot jo, asmens fotorobotas sukurtas, remiantis liudytojų parodymais.

„Tai nėra įtariamasis asmuo. Tai yra asmuo, kuris gali turėti reikšmingos informacijos apie įvykį“, – kalbėjo sostinės policijos vadovas.

S. Gagas ragino žmones, turinčius informacijos apie galimą vaiko pagrobimą, galimai mačiusius šį įvykį, kreiptis į policiją, o ne dalytis informacija viešojoje erdvėje.

Pareigūnas dėkojo visuomenei už pilietiškumą, nes policija, pasak S. Gago, gavo daug reikšmingos informacijos apie galimą pagrobimą.

Sostinės policijos vadas S. Gagas teigė, kad pareigūnai nėra nustatę tikslaus skaičiaus asmenų, kurie galėjo tapti galimo vaiko pagrobimo liudytojais.

„Apklausėme asmenų liudytojais ir tas skaičius gali didėti“, – komentavo S. Gagas.

Anot jo, galimą pagrobimą matė daugiau negu trys vaikai. Vėliau pareigūnas teigė, kad tarp liudytojų, kurie galimai matė įvykį, yra ir pilnamečių asmenų.

Tapatybė nenustatyta

S. Gagas, paklaustas, ar neatmesta melagingo pranešimo versija, kartojo, kad policija tiria „visas galimas versijas“. Vilniaus policijos vadas tikino, kad kol kas pareigūnai nenustatė galimai pagrobtos mergaitės tapatybės.

„Šiuo metu mes neturime tokios informacijos“, – patikino S. Gagas.

Pareigūnas pasakojo, kad ketvirtadienį dieną buvo papildomai atlikta galimos įvykio vietos apžiūra ir policija rado „tam tikrų daiktų“.

„Ar tai mergaitės, ar tai kitų asmenų daiktai, šiuo metu yra labai sudėtinga pasakyti. Mes tikriname ir vertiname tuos daiktus, kurie yra surasti įvykio vietoje“, – aiškino S. Gagas ir pridūrė, kad rasti daiktai nepatvirtina nei pagrobimo, nei kitų tiriamų įvykio versijų.

S. Gagas vaikų, kurie galėjo tapti pagrobimo liudytojais ir yra apklausti, parodymų neatskleidė, mat informacijos atskleidimas, pasak pareigūno, gali pakenkti tyrimui. Anot sostinės policijos vado, be vaikų, apklausta ir moteris, kuri pranešė apie įvykį.

„Mama, kuri teikė informaciją, neturime duomenų, kad ji buvo neblaivi“, – sakė S. Gagas.

Tikino, kad vaikai yra saugūs

S. Gagas savo ruožtu dar kartą paragino žmones, žinančius apie galimą vaiko pagrobimą, ne skleisti gandus, o turimą informaciją pateikti policijai.

„Mano prašymas – jeigu asmenys turi informacijos, pateikite ją policijos pareigūnams, ji bus vertinama, svarbu nekelti bereikalingos įtampos. Vilniaus mieste, tame rajone, kur įvykis įvyko, galiu patikinti, miestiečiai tikrai yra saugūs, miesto svečiai, vaikai – taip pat. Pranešimų apie dingusius vaikus papildomai nesame gavę, tačiau tikriname informaciją apie dingusius vaikus, kurių pasigedo ankstesnėmis dienomis, dėl kurių kreiptasi į policiją. Visą informaciją tikriname ir šiam momentui jokių naujų duomenų neturime“, – aiškino Vilniaus policijos vadovas.

Pareigūnas tikino, kad sostinės policijos pareigūnai, trečiadienį gavę informaciją apie galimai pagrobtą mergaitę, kreipėsi į kitų apskričių policijos komisariatus, į Vilniaus miesto savivaldybę, į pasieniečius. S. Gago teigimu, visos pajėgos intensyviai dirba iki šiol.

S. Gagas, paklaustas, ar automobilis, į kurį galimai buvo įtemptas vaikas, buvo su Didžiosios Britanijos numeriais, teigė negalintis to nei patvirtinti, nei paneigti.

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė apie dvi iš globos namų dingusias mergaites. S. Gagas teigė, kad ir šita informacija yra tikrinama, tiriama, ar tai gali būti susiję su galimu vaiko pagrobimu trečiadienio vakarą. Tiesa, tikslaus atsakymo pareigūnas nepateikė.

„Sunku pasakyti. Reikia patikrinti. Kadangi asmenys ir anksčiau dingdavo, jų reikėdavo ieškoti, tai nėra pirmas kartas. Sunku vertinti“, – tikino pareigūnas.

Pranešė apie automobilį su geltonai numeriais

Vėlų trečiadienio vakarą Vilniuje sutelktos gausios policijos pajėgos – ieškoma galimai pagrobta 11–12 metų mergaitė. Policija apie 19 val. gavo pranešimą, pagal kurį nepažįstamasis mergaitę įgrūdo į šviesios ar auksinės spalvos automobilį ir nuvažiavo. Pasak vaikų, automobilis buvo su geltonais numeriais.

Sostinėje buvo tikrinami automobiliai, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ketvirtadienį tikrino netoli televizijos bokšto esantį Pasakų parką.

Policija skelbia, kad kol kas neaiški ir galbūt pagrobtos mergaitės tapatybė. Taip pat nežinoma, kas nepilnametės tėvai. Tiesa, pareigūnai teigia, kad yra rasti tam tikri daiktai, kurie galimai susiję su įvykiu.

Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 156 str. – dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt