Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.16 16:31

Tvarkė aplinką, bet šiukšles išmetė į Nerį, o jas rinko įmonės vadovas

LRT.lt 2020.01.16 16:31

Šiukšles į Nerį metusiam UAB „Mano aplinka“ darbuotojui, panašu, gresia rimta nuobauda. Nufilmuota, kaip aplinką tvarkęs darbuotojas šiukšles metė į upę. Įmonės generalinis direktorius teigia, kad tokie atvejai nebus toleruojami.

Įraše, kurį užfiksavo Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, matyti, kaip prie Neries dirbantys UAB „Mano aplinka“ darbuotojai tvarko aplinką. Netrukus vienas jų užsimoja ir, kaip atrodo, šiukšlių maišą metą į Neries pusę. Toliau matyti, kaip darbuotojai grįžta prie darbų.

„Valome ar teršiami? Keisti ar keistis? Štai šio ryto vaizdas pro Seimo langus, kaip UAB Mano aplinka valytojai mėto surinktas atliekas į Nerį. Ką jau kalbėti apie sovietinį darbo efektyvumą.

Nuo didelių pramoninkų iki kiekvieno individualiai, mes privalome keistis. Apie konkretų nufilmuotą atvejį pranešiau AAD. Kiekvieną matantį ar žinantį apie taršą kviečiu panešti aplinkosaugai“, – socialiniame tinkle rašė įrašu pasidalinęs liberalas Simonas Gentvilas.

Portalas LRT.lt susisiekė su UAB „Mano aplinka“. Jų atstovas spaudai patvirtino, kad vaizdo įraše matomi asmenys yra jų įstaigos darbuotojai. Tiesa, pabrėžė, kad aplinka buvo sutvarkyta ir tik vienas darbuotojas pasielgė neatsakingai.

„Aplinka buvo gražiai sutvarkyta, surinktos visos nuorūkos. Tuo pačiu primenu, kad įmonė netoleravo ir netoleruos tokių darbuotojų veiksmų, nes viena iš mūsų soclianinės atsakomybės sričių – aplinkosauginiai sprendimai.

Todėl pradėjome vidinį tyrimą ir, nustatę, kuris darbuotojas taip pasielgė, imsimės griežčiausių priemonių“, – teigė UAB „Mano aplinka“ atstovas spaudai. Netrukus po to, kai buvo paskelbtas vaizdo įrašas, į tai sureagavo ir įmonės, kuriai priklauso UAB „Mano aplinka“ generalinis direktorius Vytautas Turonis.

Kaip sakė UAB „Mano aplinka“ atstovas spaudai, V. Turonis nedelsiant sureagavo ir pats nuvyko prie Neries bei surinko įmonės darbuotojo išmestas šiukšles. Pasak V. Turonio, taip pasielgusiems darbuotojams bus taikomos bausmės.

„Aplinkosauga yra mūsų priorietas, tokie dalykai netoleruotini“, – sakė V. Turonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi