Lietuvoje

2020.01.16 12:19

Dėl Narkevičiaus skirstytų lėšų keliams – kreipimasis į VTEK

LRT.lt2020.01.16 12:19

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus galimo Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo, skirstant lėšas keliams Vilniaus rajone, sakoma išplatintame pranešime žiniasklaidai.

„Asfalto tema tampa vis klampesnė. Ministras ir jo aplinkos asmenys yra Lietuvos lenkų sąjungos nariai, ministras skiria lėšas Vilniaus rajonui, kurio vadovė irgi šios organizacijos narė. Viešai skelbiama informacija leidžia daryti prielaidą, kad ministras dėl šiam rajonui skirtų lėšų turi interesų konfliktą. Privalome gauti viešą teisinį įvertinimą, ar ministras neprivalėjo nusišalinti spręsdamas klausimus, kurie realiai tiesiogiai naudingi jam politiškai“, – sakė TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė.

Seimo narė prašo VTEK aiškintis, ar ministras J. Narkevičius, rengdamas, dalyvaudamas ir priimdamas sprendimus „Dėl 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“ nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo.

Pasak A. Gedvilienės, po portale LRT.lt paskelbto straipsnio paaiškėjo aplinkybės, kad Vilniaus rajono savivaldybei ir Trakų rajono savivaldybei buvo papildomai skirta lėšų iš KPPP, nes buvo gauti tik šių savivaldybių administracijų prašymai, o tautinių mažumų gausiai gyvenamoms kitos keturios savivaldybės net nebuvo informuotos, jog gali prašyti papildomų lėšų.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad jis yra Lietuvos lenkų sąjungos narys, o iš viešai prieinamos informacijos matyti, kad J. Narkevičius yra Lietuvos lenkų sąjungos filialo Trakų rajono skyriaus pirmininkas, nors tai nėra nurodyta privačių interesų deklaracijoje, o Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst privačių interesų deklaracijoje nurodžiusi, jog ji yra Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė.

Politikė sako, kad minimų aplinkybių visuma leidžia kilti abejonėms, kad J. Narkevičius priimdamas sprendimus dėl lėšų skyrimo Vilniaus rajono savivaldybei negalėjo likti objektyvus ir nešališkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13