Lietuvoje

2020.01.16 12:11

Galimai pagrobimą mačiusio berniuko mama: nemanau, kad sūnus istoriją išsigalvoja

teigia, kad sūnus bus apklaustas antrą kartą
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.01.16 12:11

„Nemanau, kad vaikai išsigalvoja. Mano vaikas labai bijo policijos, niekada nėra tokiais dalykais manipuliavęs“, – LRT.lt teigia galimą pagrobimą mačiusio 10-mečio mama Rūta.

Vėlų trečiadienio vakarą Vilniuje sutelktos gausios policijos pajėgos – ieškoma galimai pagrobta 11–12 metų mergaitė. Policija teigia, kad ir ketvirtadienį tęsiamos mergaitės paieškos, vykdomas tyrimas. Kaip teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, tai nestandartinė situacija, o tiriamos versijos svyruoja nuo vaiko pagrobimo iki melagingo pranešimo. Policija atskleidžia, kad yra rasta skirtingų daiktų, kurie galimai susiję su įvykiu.

Kaip LRT.lt sakė 10-mečio berniuko, galimai stebėjusio įvykį, mama Rūta, sūnus pareigūnų buvo apklausiamas pačioje galimo įvykio vietoje iškart pranešus apie įvykį. Vėliau vakare policija su jais nebesusiekė, tačiau į šeimą kreiptasi ir šįryt – su vaiko mama susisiekė policijos pareigūnai, kurie paprašė vaiką apklausti dar kartą.

„Nemanau, kad vaikai išsigalvoja. Mano vaikas labai bijo policijos, niekada nėra tokiais dalykais manipuliavęs. Jie labai išsigando, trys vaikai pabėgo. Aš tikiu ta versija, tuo, ką man pasakojo sūnus. Tyrimas gal atskleis daugiau informacijos“, – LRT.lt telefonu teigė galimą įvykį mačiusio berniuko mama Rūta.

Pasak pašnekovės, sūnus po įvykio naktį sunkiai užmigo, jam pačiam yra tik 10 metų. „Aš ryte atsikėlusi vėl jo klausiau, ar jis žino, kokia už tai gresia atsakomybė. (...) Galbūt ten kokia paauglė mergina buvo, dabar visokių versijų galvoje kyla, man pačiai čia daug kas neaišku“, – LRT.lt teigė ji.

Berniukas teigė matęs pagrobimą

Policijai pranešus, kad Vilniuje galimai buvo pagrobtas vaikas, LRT.lt dar trečiadienį susiekė su įvykį mačiusio berniuko mama Rūta. Tuo metu ji teigė, kad vakare jos vaikas kartu su dar 4 bendraamžiais ėjo pasivaikščioti iki televizijos bokšto, kada link jų pradėjo artėti automobilis.

„Jie ėjo link bokšto keliu. Ten, lyg ir žinau, yra toks žvyrkelis į viršų. Šalia yra garažai. Kiek supratau iš vaiko pasakojimo, jie ėjo į viršų, nes ten užlipus netoli yra sūpynės ir aikštelė. Jie gal link tų sūpynių ėjo pasižvalgyti, nes jie penkiese buvo.

Jie ėjo ir paskui juos važiavo automobilis. Tada automobilis pradėjo greitėti ir berniukai pradėjo bėgti. Kiek suprantu, tas automobilis sustojo prie pat vaikų žaidimų aikštelės. Kiek supratau, ten buvo sūpynės ir ant jų suposi viena mergaitė“, – sakė Rūta.

Įvykį matęs jos 10-metis sūnus pasakojo, kad mergaitei galėjo būti 10–12 metų. Ji rankose turėjo mobilųjį telefoną. Tada prie jos pradėjo artėti vyriškis.

„Iš automobilio išlipo vienas vyriškis su kauke ir tą mergaitę pagrobė. Ji bandė priešintis, bandė rėkti. Įkišo ją į bagažinę, užklijavo burną ir viskas. Ir sakė, kad nuvažiavo gilyn. Tuomet berniukas iš karto paskambino policijai“, – pasakoja telefonu kalbinta įvykį mačiusio vaiko mama Rūta.

Ji teigia, kad iš pradžių nepatikėjusi vaiko pasakojimu, tačiau vėliau suprato, kad vaikas iš tikrųjų galėjo būti pagrobtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.