Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.16 11:51

Lietuva ir Lenkija tikisi permainų Rusijos politikoje nepriklausomai nuo pokyčių valdžioje

Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį pareiškė, kad tikisi permainų Rusijos užsienio politikoje nepriklausomai nuo to, kas bus šios šalies valdžioje.

Taip jie kalbėjo Rusijai rengiantis patvirtinti naują ministrą pirmininką vietoje atsistatydinusio Dmitrijaus Medvedevo ir svarstant konstitucinius pokyčius, kurie pakeistų šalies valdymo sistemą.

„Mes tikimės, kad tų vertybių, kurias Rusija deklaruoja (...) apie suvereniteto gerbimą, nesikišimą į kitų šalių santykius ir teisės viršenybę realybėje būtų paisoma nepriklausomai nuo to, kokie bus pokyčiai valdžioje“, – žurnalistams Vilniuje sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak jo, Lietuva pasirengusi bendradarbiauti su bet kokia Rusijos vyriausybe, tačiau „tai turi vykti pagal taisykles, pagal tarptautinius įsipareigojimus“.

„Tai yra svarbi sąlyga, kad santykiai pagerėtų ir būtų konstruktyvesni, – teigė ministras. – Kol kas jie tokie nėra ir belieka apgailestauti“.

Lenkijos ministras Jacekas Czaputowiczius sakė, kad pokyčiai Rusijos valdžioje yra suverenios valstybės reikalas, tačiau tikisi, jog Maskva galiausiai pradės paisyti tarptautinės teisės.

„Mes norėtumėme, kad ji (Rusijos pozicija) būtų labiau susijusi su tarptautinės teisės paisymu ir kad pasikeistų jos retorika“, – kalbėjo J. Czaputowiczius.

Atsistatydinus D. Medvedevo vadovaujamai Rusijos vyriausybei, prezidentas Vladimiras Putinas į jo vietą pasiūlė federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą.

V. Putinas taip pat pasiūlė rengti referendumą dėl Rusijos konstitucijos pataisų, kuriomis būtų sustiprinti parlamento įgaliojimai.

L. Linkevičius sakė, jog tikisi, kad Rusija realizuos savo potencialą kartu kurti stabilumą pasaulyje, tačiau dabar Maskva „kuria konfliktus ir per tuos konfliktus daro įtaką kitiems regionams“.

„Tai ne tik Ukraina, Sakartvelas ar Padniestrė, bet ir Sirija, ir Libija“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Rusijos parlamentas ketvirtadienį turėtų pradėti svarstyti naujo ministro pirmininko kandidatūrą.

D. Medvedevas, nuo 2008-ųjų ketverius metus dirbęs prezidento poste, tikriausiai liks artimas Rusijos lyderiui ir taps V. Putino pavaduotoju Saugumo taryboje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi