Lietuvoje

2015.09.09 11:00

Atidaromas originalios formos bokštas šalia smegduobių ežerėlių

LRT.lt2015.09.09 11:00

Biržų regioniniame parke ketvirtadienį vyks Kirkilų karstinių ežerėlių apžvalgos bokšto atidarymas.

Konferencijoje bus skaitomi pranešimai apie Kirkilų karstinių ežerėlių kilmę ir unikalumą, prieš tai – renginys visuomenei prie naujo apžvalgos bokšto ir ekskursijos į kitus gamtos paminklus Biržų regioniniame parke.

Lankytojus iš karto sužavi originalios konstrukcijos naujas apžvalgos bokštas, primenantis medinę valtį. Anot projektuotojų (architektai Giedrius Akelis, Lina Šantaraitė), lenkta bokšto forma gimė siekiant skulptūriškame tūryje įprasminti išskirtinį atradimo jausmą, rašoma pranešime spaudai. Forma ne tik kuria statinio išvaizdą, tačiau įrėmina pirminę apžvalgos bokšto funkciją – apžvelgti ir pažinti Kirkilų karstinius ežerėlius, suvokti, kodėl reikia saugoti šį gamtos paminklą.

Apžvalgos bokšto aukštis siekia beveik 32 metrus. Jis tapo orientyru lankytojams, kaip patekti prie gamtos paminklo – smegduobių ežerėlių.

Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – Kirkilų draustinio ežerėliai, kurie vasarą nusidažo rausvomis spalvomis. Vandenyje gyvenančios sieros bakterijos, esant tam tikrai temperatūrai, nusidažo raudonai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.