Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.16 09:06

Politologė pasigenda konkrečių Narkevičiaus darbų: įrodymų, kad kelių asfaltavimas sekasi, jau turime

Peržiūrėjusi pastarųjų mėnesių Susisekimo ministerijos informaciją, politologė Rima Urbonaitė tikina neįžvelgianti konkrečių ministro Jaroslavo Narkevičiaus darbų. „Pats ministras vakar sėdėjo televizijoje ir nesugebėjo nė vieno darbo įvardyti“, – LRT RADIJUI sako ji.

Prezidento išreikštą nepasitikėjimą susisiekimo ministru ignoravusi valdančioji koalicija nepraranda vilties, kad šalies vadovas atsitrauks. Jam asmeniškai premjeras žada pristatyti J. Narkevičiaus nuveiktus darbus ir argumentus, kodėl šis lenkų deleguotas politikas yra paliktas poste.

Reaguodama į pastaruosius įvykius, R. Urbonaitė stebisi kalbomis apie įspūdingus darbus, kurie vis tik nėra konkrečiai įvardijami.

„Visi apie juos kalba, bet niekas nesugeba jų iki galo įvardyti. Kaip suprantu, daugiau yra kalbų, ką ir iš Ramūno Karbauskio girdėjome, tai pašto reikalai ir kelių asfaltavimas. Kad kelių asfaltavimas sekasi neblogai, mes šiek tiek įrodymų jau turime, bet kur tas sąrašas bus?

Peržiūrėjusi pastarųjų mėnesių informaciją, kurią pateikia ministerija, kokių nors įspūdingų pasiekimų, kas galbūt yra išimtinai ministro nuopelnas, aš nemačiau. Man atrodo, kad tai yra intriga, bet net šiek tiek kvaila kelias dienas kalbėti apie darbus. Pats ministras vakar sėdėjo televizijoje ir nesugebėjo nė vieno darbo įvardyti“, – LRT RADIJUI komentuoja politologė.

Nors prezidentas Gitanas Nausėda bent kelis kartus yra pasakęs nenorintis matyti J. Narkevičiaus ministro poste, R. Urbonaitė sako, kad jis neturi didelės manevro laisvės, todėl jo norai nebus taip lengvai išpildomi.

Politologės aiškinimu, dabar vienintelis šalies vadovo kelias – rinkti faktus, stebėti ministro darbą ir, turint aiškius argumentus, kalbėtis su premjeru.

„Dabar, matyt, reikės sistemingai dirbti ir nesitraukti, nes jau yra pasakyti žodžiai. Juo labiau, kad pats J. Narkevičius, nepanašu, kad yra kai kurias išvadas padaręs apie tai, kaip turėtų elgtis ministras. Tai rodo ir LRT TELEVIZIJOJE vykęs interviu, kur jis nesugebėjo pripažinti padaręs tam tikrų klaidų, o, kalbėdamas apie savo santykius su partijos primininku, keistai giriasi, kad jis jam nieko nesakė, išskyrus tai, kad „tu į kelionę nevažiuok, nes pavargsi nuo ilgo skrydžio.“ Tokio lygmens kalbėjimą turbūt sunku prisiminti, nes aš neįsivaizduoju, kaip tokio rango žmonės gali kalbėti tokius dalykus“, – stebisi R. Urbonaitė.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi