Lietuvoje

2015.09.09 11:14

Briuselis Lietuvai siūlo priimti papildomai 780 pabėgėlių

BNS2015.09.09 11:14

Europos Komisija siūlo Lietuvai papildomai priimti papildomai 780 pabėgėlių, kurie šiuo metu yra Vengrijoje, Graikijoje ir Italijoje, BNS trečiadienį pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Lietuvai iš Vengrijos siūloma perkelti 351 asmenį, iš Graikijos – 328, iš Italijos – 101. Daugiausia tai turėtų būti pabėgėliai iš Sirijos, Irako ir Eritrėjos.

Anksčiau Lietuva jau įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius. Tai reiškia, kad, įgyvendinusi Briuselio pasiūlymą, Lietuva per dvejus metus turėtų priimti 1105 pabėgėlius.

Pagal naująjį planą, valstybėms bus siūloma per dvejus metus perkelti 160 tūkst. žmonių. Anksčiau Briuselis siūlė paskirstyti 40 tūkst. prieglobsčio prašytojų, tačiau valstybės narės susitarė dėl kiek daugiau nei 32 tūkstančių.

Europos Komisija žada skirti 780 mln. eurų šiai schemai paremti, už kiekvieną asmenį valstybės narės gaus po 6 tūkst. eurų, teigė BNS šaltiniai.

Briuselis siūlo, kad, jei šalis narė dėl išskirtinių aplinkybių negalėtų dalyvauti perkėlimo mechanizme, jai reikėtų sumokėti tam tikrą lėšų dalį į ES biudžetą, priklausomai nuo ekonomikos dydžio.

Be šios vienkartinės schemos, Europos Komisija atskirai taip pat siūlo naują nuolatinį mechanizmą dėl pabėgėlių perskirstymo ateityje. Pagal jį, Briuselis galėtų pats nuspręsti, kada įvyksta krizė, ir nustatyti perkeliamų asmenų skaičių. Šiam Briuselio pasiūlymui diplomatai prognozuoja didesnį valstybių narių pasipriešinimą.