Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.15 20:56

Galimai pagrobtos mergaitės paieškos bevaisės: tėvai nesikreipė į policiją, pradėtas ikiteisminis tyrimas

policija prašo supratingumo; atnaujina 08.30
LRT.lt, BNS 2020.01.15 20:56

Vėlų trečiadienio vakarą Vilniuje sutelktos gausios policijos pajėgos – ieškoma galimai pagrobta 11–12 metų mergaitė. Mieste tikrinami automobiliai, gyventojai prašomi pranešti apie įtartinus asmenis, policija taip pat prašo atsiliepti ir nepilnametės tėvus.

Vilniaus policija trečiadienį apie 19 val. gavo pranešimą apie galimai pagrobtą vaiką, BNS patvirtino Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Pagal pranešimą, nepažįstamasis mergaitę įgrūdo į šviesios ar auksinės spalvos automobilį ir nuvažiavo. Pasak vaikų, automobilis buvo su geltonais numeriais.

„Mieste tikrinami visi panašūs automobiliai, gyventojų prašoma pamačius įtartinus asmenis su automobiliu užsienietiškais numeriais pranešti policijai“, – BNS sakė J. Samorokovskaja.

Policija skelbia, kad kol kas neaiški ir galbūt pagrobtos mergaitės tapatybė. Taip pat nežinoma, kas nepilnametės tėvai.

„Dar kartą prašome visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112“, – informacija prašo dalintis Lietuvos policija.

Ramūnas Matonis: tiriamos visos versijos – nuo melagingo pranešimo iki vaiko pagrobimo

Atnaujinta 08.30 val.

Policija prašo visuomenės supratingumo dėl incidento. Policija prašo piliečių nerašyti privačių žinučių policijai į socialinius tinklus, neklausinėti, kaip sekasi ar siūlyti sprendimo būdus.

Policija dėkoja už suteikiamą informaciją, kuri gali padėti tyrimui ir priduria, kad apie naujauičą informaciją bus būtinai informuota visuomenė.

Atnaujinta 07.05 val.

Policija praneša, kad į policiją vis dar nesikreipė tėvai, kurie praneštų apie vaiko dingimą.

Policija skelbia, jog iškelta daug versijų, visos jos tikrinamos.

Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 156 str. dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Atnaujinta 01.09 val.

Į mergaitės dingimą reaguoja ir jos ieškoti padeda visuomenė. Gyventojai ne tik teikia informaciją telefonu, bet kai kurie ir patys Vilniuje apvažiuoja nuošalesnes vietas. Vilnietis Mykolas Markauskas LRT RADIJUI teigia, kad jį reaguoti skatina pilietinė pozicija.

„Esu tėvas. Pas mane namie miega dvi dukros, tai automatiškai bet kokią istoriją padaro gana asmenišką. Antra, esu Šaulių sąjungos narys. Jaučiu pilietinę pareigą. Išvažiavau į nuošalesnes vietas apžiūrėti, policija patruliuoja visame mieste, ieško irgi įvairiose vietose“, – pasakoja vilnietis.

Atnaujinta 01.00 val.

Policija skelbia, kad kol kas nėra nustačiusi galbūt pagrobtos mergaitės tapatybės. Kaip LRT radijui teigia Vilniaus policijos viršininkas Saulius Gagas, tiriamos visos versijos.

„Mes prašome informacijos iš automobilių esančių registratorių. Informacija gali turėti reikšmės tikrinant versijas ir tikrinant pranešimus, susijusius su mergaitės dingimu. Šiuo metu nenoriu paskleisti ir įvardinti versijų, tačiau jų yra daug. Mums reikia patikrinti visas, kurios yra iškeltos.

Atliekami intensyvūs veiksmai. Mes nežinome, nesame nustatę, kas yra ta pagrobta mergaitė. Tėvai nesikreipė“, – LRT radijui sakė Vilniaus policijos vadovas.

Tiesa, anot jo, kreipėsi nemažai tėvų dėl savo dingusių atžalų, tačiau paaiškėjo, kad nė vienas atvejis nebuvo susijęs su trečiadienio vakaro įvykiais.

Atnaujinta 00.21 val.

Dėl galbūt pagrobtos mergaitės policija jau apklausė keturis galimus liudininkus, tarp jų – du berniukai, moteris bei vyras.

„Tai yra du berniukai, kurie pateikė informaciją pranešėjui, ir moteris. Pranešėjas yra vyras, kuris irgi yra apklausiamas“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė J. Samorokovskaja.

„Dar dirbama su jais, kol kas keturi žmonės, bet tai nereiškia, kad tik tiek nuveikta policijos. Policija tikrina visus pranešimus, kurie ją pasiekia“, – teigė ji.

Policijos atstovė teigė, kad visuomenė labai aktyviai teikia informaciją, tad liudininkų daugėja.

„Pareigūnai dirba visame mieste, liudininkų jau gali būti ir daugiau, jų daugėja, nes labai aktyviai visuomenė teikia informaciją“, – sakė J. Samorokovskaja

Atnaujinta 00.20 val.

Po vidurnakčio ir toliau tęsiama trečiadienio vakarą sostinės Karoliniškių mikrorajone galbūt pagrobtos mergaitės paieška.

„Bendradarbiaujama su kitomis apskritimis vykdant policines priemones“, – teigė J. Samorokovskaja.

Ji taip pat teigė, kad ieškant mergaitės bendradarbiaujama su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Vilnaus miesto savivaldybe, Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Atnaujinta 00.13 val.

Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais, ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve, kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai.

Prašoma vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: egle.sut@policija.lt

Atnaujinta 23.58 val.

Atnaujinta 23.33 val.

Pasisakė ir pagrobimą mačiusio berniuko mama. Anot jos, mergaitė „bandė priešintis, bandė rėkti. Įkišo ją į bagažinę, užklijavo burną ir viskas. Ir sakė, kad nuvažiavo gilyn“.

Atnaujinta 23 val.

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacija, kad mergaitė rasta, tačiau policija šios informacijos nepatvirtina. LRT.lt susisiekus su J. Samorokovskaja, ji sakė, kad policija vis dar intensyviai dirba ties šiuo klausimu ir reaguoja „į kiekvieną žinutę“.

„Svarbiausia – prašome tėvų dėmesio. Tie, kurie negali susisiekti su panašaus amžiaus dukra, pranešti apie tai bendruoju pagalbos numerio 112“, – sako J. Samorokovskaja.

„Dabar tokia situacija, kad policija gauna daug pranešimų. (...) Dabar tiksliname visą informaciją, kurią gauname, atliekame policinius veiksmus. Visokiausią informaciją gauname ir visą ją turime patikrinti“, – LRT RADIJUI sakė Vilniaus policijos vadas S. Gagas.

Vadovas tikslina, kad nėra blokuojami keliai, stabdomi tik tie automobiliai, kurie atrodo įtartini. Vis dėlto pareigūnai ne tik stabdo automobilius, tačiau peržiūri ir miesto gatves filmuojamų kamerų įrašus. Stengiamasi nustatyti, kokiu automobiliu iš incidento vietos galėjo pasišalinti asmenys.

Lietuvos policija paskelbė, kad ir toliau laukia visos įmanomos informacijos, susijusios su mergaitės dingimu.

„Kai tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant informuota. Pareigūnai toliau intensyviai dirba, darome viską, ką galime, tikriname visas galimas versijas“, – rašoma įraše.

Prašo nedelsiant atsiliepti

Pirmasis naujieną paskelbęs delfi.lt pranešė, kad sukeltos didelės policijos pajėgos. Mieste kai kuriose sankryžose išstatyti greitį mažinantys kelio ženklai, pareigūnai stabdo ir tikrina automobilius. Taip pat rašoma, kad vyriškis policijai pranešė, jog prie jo priėję du vienuolikos metų berniukai pasakė apie pagrobtą draugę.

Po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos pranešimą išplatino ir Lietuvos policija: „Sausio 15. d. apie 19 val. 14 min gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta nepilnametė (11–12 metų). Pastebėję minėtą automobilį ar įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112.“

Po įrašu policija pridėjo ir paaiškino, kodėl dingusi mergaitė nebuvo iškart identifikuota: „Neturime informacijos iš tėvų, kad būtų negrįžęs panašaus amžiaus vaikas.“

Meras ragina žmones prisidėti

Ši žinia pasklido feisbuke. Gyventojai rašo, kad gausūs policijos ekipažai susibūrė Liepkalnio sankryžoje. Kaip teigiama, pareigūnai sušoko į autobusiuką ir išlėkė su švyturėliais. Prie paieškos prisideda ir susivieniję vairuotojai – specialioje grupėje pasirodė komentarų apie tai, kad prisidedama prie paieškos.

Vilniečiai socialinėjė erdvėje dalinasi apie keliuose skirtinguose sostinės mikrorajonuose pastebėtas transporto priemones su užsienietiškais numeriais.

Į situaciją sureagavo ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis paragino žmones apžiūrėti savo aplinką, prisidėti prie paieškos.

„Bet dabar labai svarbu ir labai prašau jūsų – kas tik galite, atidžiai apžiūrėkite savo aplinką (kiemus, užkampius, akligatvius ir kt.), galbūt ten pastebėsite policijos apibūdinimus atitinkantį automobilį. O miesto saugumas priklauso ir nuo policijos, ir nuo stebėjimo kamerų, kurias kaip tik įdiegėme ir dar diegiame, ir nuo visų mūsų. Esu tikras, kad policija padarys viską, kad šis įvykis būtų išaiškintas ir daugiau nesikartos mūsų mieste“, – rašo meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi