Lietuvoje

2020.01.15 15:39

Šauktinių sąraše – Karbauskio sūnus, bet politikas teigia, kad jis į tarnybą neis

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.01.15 15:39

Trečiadienį paviešinus šauktinių sąrašus, paaiškėjo, kad į karinę tarnybą šaukiamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio sūnus Mantas Karbauskis. Tiesa, kaip teigė politikas, jo sūnus mokosi Kanadoje, tad tarnauti neis.

LRT.lt kalbintas R. Karbauskis patvirtino, kad jauniausias jo sūnus M. Karbauskis pateko į šauktinių sąrašus. Sūnaus, gimusio 1998 metais, pavardė įrašyta į Kauno regiono šauktinių sąrašą.

Vis dėlto, kaip teigė LVŽS lyderis, jo sūnus į karo tarnybą neis, nes studijuoja užsienyje.

„Jis mokosi Kanadoje. Kiek suprantu, tie, kurie mokosi, atsiunčia informaciją, kad mokosi ir atitinkamai nėra šaukiami. Sūnus mokosi ne dėl to, kad pašauktas, o mokosi dėl to, kad mokosi“, – teigė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas prisiminė, kad vyresnis jo sūnus Justinas Karbauskis anksčiau taip pat pakliuvo į šauktinių sąrašą, tačiau į tarnybą nėjo, nes taip pat studijavo.

„Mano vyresnis sūnus buvo šaukiamas, bet jis mokėsi. Dabar jis turės antrą vaiką, tai jau, kaip suprantu, nebus šauktinių gretose“, – tvirtino R. Karbauskis.

Be to, J. Karbauskis, kaip prisiminė politikas, šiuo metu yra 24-erių, tad tikrai nepateks į šauktinių gretas. Šiuo metu į privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiami 18-23 metų amžiaus jaunuoliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.