Lietuvoje

2020.01.15 15:14

Tamašunienė atmeta Džiauto kritiką: ugniagesiai vis dar gali pasitikrinti savo sveikatą

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.01.15 15:14

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad Ugniagesių gelbėtojų profsąjungos pareiškimas, kad ugniagesių netenkina sveikatos tyrimai po gaisro Alytuje, neturi pagrindo. Pasak politikės, ugniagesiai iškart po gaisro buvo pakviesti išsitirti savo sveikatos ir tai vis dar gali padaryti.

„Noriu patikinti, kad iškart, tik užgesinus gaisrą, visi ugniagesiai buvo pakviesti išsitirti savo sveikatą. Greičiau negu buvo padaryta ir nebuvo galima padaryti. Iki šiol dar tokia galimybė yra ir nežinau, kodėl yra keliamas klausimas, nes visi yra pakviesti atlikti sveikatos patikrinimą“, – patikino R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministrė primena, kad Lietuvoje priverstinio sveikatos patikrinimo nėra, tačiau teigia, kad gaisrą gesinę ugniagesiai vis dar gali kreiptis į Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrą, kur jiems bus atlikti tyrimai.

„Lietuvoje priverstinio sveikatos patikrinimo ir gydymo nėra, kas savanoriškai atvyko, visiems buvo atlikti tyrimai. Taip pat buvo išskirta rizikos grupė ir atlikti tyrimai dėl dioksinų ir sunkiųjų metalų užsienio akredituotose laboratorijose. Ir taip pat yra žinia – Medicinos centras apie tai praneša ugniagesiams, kad visi kiti (ugniagesiai. – ELTA) gali taip pat kreiptis dėl reikalingų tyrimų“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Taip pat R. Tamašunienė patikino, kad Alytaus gaisrą gesinę ugniagesiai toliau yra siunčiami į toksikologijos centrą.

„Dėl gydymo eigos negaliu atsakyti, tai yra medikų kompetencija, kokios rekomendacijos, bet Medicinos centras taip pat siunčia ugniagesius jau su tyrimais į toksikologijos centrą, kur yra medikai, gydytojai ir jie vertina, ko reikės ateityje mūsų ugniagesiams“, – teigė R. Tamašunienė.

ELTA primena, kad Ugniagesių gelbėtojų profsąjungos vadovas Saulius Džiautas pranešė, kad ugniagesių netenkina atliekami sveikatos tyrimai po gaisro Alytuje, taip pat pasigendama Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijų dalyvavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.