Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.09 07:39

Į Lietuvą atvyksta trečioji lietuvių kilmės ukrainiečių šeima

BNS 2015.09.09 07:39

Į Lietuvą trečiadienį atvyksta trečioji ukrainiečių, turinčių lietuviškų šaknų, šeima.

Iš Donecko atvyksta trys lietuvių kilmės asmenys, BNS patvirtino vidaus reikalų ministras Elvinas Jankevičius.

„Atvyksta tėvas ir duktė, kartu atvyksta dar viena Ukrainos pilietė, šeimos narė. Jie laikinai apsigyvens Rukloje“, – informavo viceministras.

Anot jo, kol kas tai yra trečioji lietuvių kilmės ukrainiečių šeima, tačiau „netolimoje ateityje“ jų turėtų būti sulaukta daugiau.

Pirmoji šeima – prieš 30 metų iš Lietuvos išvykusi moteris, jos dukra su vyru ir trimis mažamečiais vaikais – iš karo nualintos Rytų Ukrainos į Lietuvą atvyko prieš dvi savaites. Jie įsikūrė Druskininkų poilsio namuose „Dainava“. Šios savaitės pradžioje atvyko ir antroji trijų asmenų šeima – tėvas motina ir jų sūnus. Jie savo automobiliu atvažiavo į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą, kur įsikurs laikinai.

Visos trys šeimos jau netrukus bus apgyvendintos Vilniuje, savivaldybės butuose – renkant gyvenamąją vietą, bus atsižvelgiama į jų pageidavimus, BNS sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

„Šiuo metu vyksta derinimai su pirmąja šeima, kokio buto jiems reikia. Dėl kitų šeimų dar nesame apsitarę, bet bus derinamasi su jais, žiūrėsime, ar bus su mokyklinio amžiaus vaikais, ar tie vaikai eis į „Lietuvių namus“, ar į bendras klases mokyklose“, – informavo vicemeras.

Jis sakė, kad Vilniaus savivaldybė nesiruošia „formuoti getų“, nes šeimos yra lietuvių kilmės ir turėtų greitai integruotis, tad savivaldybės butai bus siūlomi bet kurioje Vilniaus vietoje.

E. Jankevičiaus duomenimis, iš viso persikelti į Lietuvą pageidavimą yra pareiškusios 12 šeimų, kuriose yra per 50 lietuvių kilmės ukrainiečių ir jų artimųjų.

Vyriausybė apgyvendinti Lietuvoje nuo karo kenčiančius lietuvių kilmės ukrainiečius iš Donecko ir Luhansko sričių bei Rusijos aneksuoto Krymo nusprendė liepos pabaigoje.

Iš viso Ukrainoje yra apie 10 tūkst. lietuvių kilmės asmenų. Oficialiai registruotų Lietuvos piliečių yra apie 1,5 tūkstančio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi