Lietuvoje

2020.01.15 12:52

Prezidentūra nekomentuoja Savicko kandidatūros į ministrus, laukia teikimo

Prezidentūra kol kas nekomentuoja premjero patarėjo Luko Savicko galimybių dirbti ekonomikos ir inovacijų ministru ir laukia, kol ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prezidentui pateiks jo kandidatūrą.

„Vertinimą pateiksime tada, kai gausime teikimą. Kol kas jo nesame gavę“, – BNS trečiadienį sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Dėl 29 metų L. Savicko kandidatūros į ministro postą antradienį sutarė valdančioji koalicija.

L. Savickas premjero patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais dirba nuo šios Vyriausybės darbo pradžios 2016 metų gruodį.

Šiemet jis su „valstiečių“ sąrašu buvo išrinktas Vilniaus savivaldybės tarybos nariu, tačiau šiai partijai nepriklauso.

L.Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete mokėsi politikos ir tarptautinių santykių.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų Forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu.

L.Savickas yra vienas iš „Kurk LT“ alumni tinklo steigėjų, Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers“ ir kitų visuomeninių iniciatyvų narys.