Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.15 13:56

Gentvilo reakcija į LRT tyrimą apie nepotizmo apraiškas: mažo rajono kasdienybė

Reaguodama į LRT tyrimą apie Trakus valdančių partijų tinklą, kuriuo su valdžia susiję žmonės aprūpinami darbu ir savivaldybės finansuojamais projektais, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad iš pateiktos medžiagos matosi, jog liberalai išskirtinės sėkmės Trakuose neturi.

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad darbo vietos bei finansavimas iš projektų, esančių Trakų rajono savivaldybės žinioje, neretai atitenka įtakingų rajono politikų artimiesiems bei partijos kolegoms. Su tokia įtaka siejama tiek Liberalų sąjūdžiui atstovaujanti merė Edita Rudelienė, tiek susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, vadovaujantis visuomeninės organizacijos Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyriui.

Taip pat skaitykite

Savo „Facebook“ paskyroje V. Čmilytė-Nielsen rašo, kad partijos pozicija bet kokio piktnaudžiavimo atveju yra aiški ir griežta, tačiau iš pateiktos nepriklausomo žurnalistinio tyrimo medžiagos esą matosi, kad liberalai išskirtinės sėkmės Trakuose neturi: vadovais dirba įvairių partijų atstovai, o finansavimą gauna skirtingos įmonės.

„Tiriamasis laikotarpis apima ilgą laiką, dar gerokai iki tol, kol mere tapo Edita Rudelienė. Akivaizdu, kad mažose savivaldybėse galima rasti sąsajų, todėl nuolat akcentuojame, kad reikia būti atidiems. Iš pateiktos medžiagos matosi, kad tiek atskiri su partija susiję asmenys, tiek įmonės negyvena iš savivaldybės užsakymų. Taigi, sisteminio veikimo čia nėra. Žinoma, situacija nėra maloni. Palaikau ryšį su mere ir skyriaus nariais, toliau aiškinsiuosi detales, kad susidaryčiau pilną ir objektyvų vaizdą“, – teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Seimo narys Eugenijus Gentvilas LRT RADIJUI sako, kad LRT tyrimas atskleidžia nedidelių savivaldybių kasdienybę, tačiau sutinka, kad nepotizmas yra per didelis ir jį būtų galima mažinti.

„Didelėse savivaldybėse gali atsitikti taip, kad kokios nors nevyriausybinės organizacijos vadovas nebus susijęs su politiniais lyderiais ar tarybos nariais. Mažose savivaldybėse paprastai taip ir būna. Žinau unikalią situaciją Raseiniuose, kur politinių partijų skyriai turi po tūkstantį ar pusantro tūkstančio žmonių, išskyrus Liberalų sąjūdį, kur mes turime apie 20 žmonių. Kur ten tik bestum pirštu, atsiremtum į politinius ryšius.

Konstatuojant tai, ką perskaičiau LRT tyrime, aš džiaugiuosi – niekur nėra pažeidimų ar įstatymo nesilaikymo. Ar yra interesų konfliktai, tegul tiria ir nustato. Krenta į akis, kai sakoma, kad merės Rudelienės anyta buvo kažkokio skyriaus anyta. Kiek žinau, kai E. Rudelienė nebuvo rajone visiškai žinomas žmogus, jos anyta jau ten dirbo, o jai tapus mere – ji kaip tik buvo pažeminta pareigose dėl amžiaus. Kitas atvejis, kai vienas liberalas buvo Pedagoginės psichologinės tarnybos vadovu, o po to tapo rajono tarybos nariu ir laimėjo socialinio pedagogo konkursą, kas yra žemesnės pareigos. Tai čia nieko keisto.

Vertinant objektyviai, matau, kad 27 projektams paskirstyti 26 tūkst. eurų. Čia paminėjo keletą, kur susiję su Lenkų rinkimų akcija ar Liberalų sąjūdžiu, tai, kaip ir sakau, mažo rajono kasdienybė“, – komentuoja E. Gentvilas.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi