Lietuvoje

2020.01.15 11:31

VRM planuoja naują aukštąją mokyklą: pareigūnams nepakanka to, kas yra

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.01.15 11:31

Vidaus reikalų ministerija įžvelgia naujos kolegijos poreikį – ji būtų skirta statutiniams pareigūnams. Planuojama, kad viešojo saugumo kolegijoje, jei tokia būtų įkurta, pirmaisiais metais būtų rengiama apie 200 studentų.  

Antradienį naujos aukštosios mokyklos projektą Vyriausybėje pristatys vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Kaip LRT.lt sakė ministrės patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič, policininkai dažnai būna baigę Lietuvos policijos mokyklą, tad išėję į atsargą ir būdami vos 40–45 metų teturi profesinį išsilavinimą, kas apsunkina galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje.

„O jei atsirastų kolegija, pareigūnai turėtų kur įgyti aukštąjį išsilavinimą ir lengviau integruotųsi į darbo rinką“, – sakė ministrės patarėja.

VRM prognozuoja, kad tokį išsilavinimą teikiančią kolegiją rinktųsi viešojo saugumo, policijos, valstybės sienos apsaugos, Kalėjimų departamento pareigūnai.

Ministerija burs darbo grupę, į kurią įeis Švietimo, mokslo ir sporto, Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

„Ji ieškos geriausio sprendimo, kaip kolegija atrodytų, kokios būtų programos. Kol kas turime tik bendrą viziją“, – sakė B. Zaborovska-Zdanovič.

Policijos pareigūnus mūsų šalyje rengia Lietuvos policijos mokykla ir Mykolo Romerio universitetas. Anot VRM atstovės, stinga dar vienos grandies pareigūnų rengimo grandinėje – neuniversitetinio išsilavinimo (koleginio).

Tiesa, VRM atstovė sakė, kad galėtų būti galvojama ir apie esamos bazės pertvarką, tai yra, kolegija būtų integruojama į jau esamas mokyklas.

Anot B. Zaborovskos-Zdanovič, kol kas ministerija neskaičiavo, kiek tokios kolegijos įkūrimas galėtų kainuoti valstybei, tai turės padaryti darbo grupė.

„Vienaip kainuotų, jei esamas mokyklas pritaikytume. Kitaip, jei kolegija būtų kuriama iš naujo“, – sakė ministrės patarėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt