Lietuvoje

2020.01.15 09:10

Dėl aplinkosauginių problemų Karbauskis žada neeilinę Seimo sesiją

ELTA2020.01.15 09:10

Seimui nesutikus pratęsti rudens sesijos, parlamentinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad bus šaukiama neeilinė sesija ir valdančiajai koalicijai atstovaujantys Seimo nariai jau yra surinkę tam būtinus parašus.

Anot R. Karbauskio, neeilinė Seimo sesija šaukiama dėl skubių sprendimų, reikalingų siekiant suvaldyti gamtai ir žmogaus sveikatai galinčią kilti žalą, o taip pat reaguojant į pastarųjų mėnesių įvykius Klaipėdoje ir Alytuje.

Sesijos metu planuojama priimti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės bei lydinčių teisės aktų pakeitimus, kuriais siekiama ne tik suvaldyti taršą Klaipėdoje, bet ir kuo greičiau nustatyti kitus pažeidimus, suteikiant pareigūnams papildomus įrankius nutraukti žalingą veiklą, o taip pat būtų stiprinama kvapų kontrolė bei gerinamos aplinkos atkūrimo sąlygos, atsiras privalomasis nurodymas dėl aplinkos atkūrimo, kurį galės duoti kontroliuojančios institucijos. Jis būtų duodamas teršėjui tuo atveju, jei šis nevykdo aplinkos atkūrimo plano.

„Aktyvių ir pilietiškų visuomenės narių iniciatyva daugėjant informacijos apie galimus gamtosauginius pažeidimus įvairiuose Lietuvos miestuose, Seimo nariai siekia paspartinti reikalingų teisės aktų priėmimą. Įstatymų projektų priėmimas suteiks daugiau galių aplinkosaugininkams ir kitų institucijų pareigūnams tikrinti įmones, atsivežant ir diegiant tam reikiamą įrangą, kad nebūtų galima nuslėpti taršos faktų, o privalomieji nurodymai užtikrins savalaikį aplinkosaugininkų įsikišimą sprendžiant aplinkai žalingas situacijas. Destruktyvių opozicijos veiksmų dėka, jai blokavus rudens sesijos pratęsimą, esame priversti inicijuoti sudėtingesnę procedūrą – šaukti neeilinę Seimo sesiją, nes, matant susiklosčiusią situaciją, negalime delsti su įstatymų priėmimu,“ – sako R. Karbauskis.

Pasak jo, dėl to, kad planuojama pratęsti rudens sesiją dėl ypač aplinkosaugai reikalingų teisės aktų pakeitimų, Seimo frakcijos buvo informuotos dar seniūnų sueigoje. Tačiau plenariniame posėdyje svarstant darbų pratęsimo klausimą, opozicija paprašė pertraukos ir dėl to Seimas buvo priverstas pabaigti rudens sesiją ir vėl, anot R. Karbauskio, užuot kiek įmanoma greičiau rūpinęsis aplinkosauga, buvo priverstas veltis į procedūrinių klausimų sprendimą.

LVŽS vadovo teigimu, toks destruktyvus opozicijos elgesys ir trukdymas priimti aplinkosaugai reikalingus teisės aktus kelia daug klausimų, kodėl opozicija siekia sutrukdyti nustatyti ir suvaldyti gamtosauginius pažeidimus.

ELTA primena, kad antradienio vakarą parlamentarai, sugiedoję himną, baigė pratęstą rudens Seimo sesiją. Seimui nepavyko dar kartą – iki šių metų vasario 4 d. – pratęsti rudens sesijos.

Konservatoriams paprašius, šio klausimo svarstyme padaryta pertrauka iki kito posėdžio.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tvirtino, kad yra dar daug neužbaigtų darbų, planuojama ekonomikos ir inovacijų ministro priesaika, tačiau parlamentarų tai neįtikino.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduota Rima Baškienė neatmetė, kad tokiu atveju gali tekti surengti neeilinę Seimo sesiją.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Seimas gali nutarti sesiją pratęsti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt