Lietuvoje

2020.01.15 08:59

Kirkilas: valdančioji dauguma prisiima atsakomybę už Narkevičių

atnaujinta 09.03
Saulius Jakučionis, BNS2020.01.15 08:59

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas sako, kad valdančioji dauguma prisiima atsakomybę už susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

Taip jis kalbėjo valdantiesiems antradienio vakarą pareiškus pasitikėjimą ministru ir leidus jam toliau dirbti.

„Dabartinėje situacijoje vakarykštis sprendimas reiškia, kad Vyriausybė ir valdančioji dauguma prisiima atsakomybę už ministrą“, – trečiadienį „Žinių radijui“sakė G. Kirkilas.

Valdantieji antradienį tvirtino, kad J. Narkevičius dirba gerai, o kaltinimai jam subliuško.

Prezidentas Gitanas Nausėda ne kartą ragino atleisti susisiekimo ministrą, sulaukusį kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių ir lėšų skirstymo keliams asfaltuoti.

G. Kirkilas sakė, kad J. Narkevičius ėmėsi svarbių darbų jautrioje sistemoje ir už tai jam gali būti kerštaujama.

„Šiandien bent jau prezidento patarėjams ir prezidentui reikėtų išklausyti, kas ten vyksta, kokie interesai ten yra ir iš kur yra tas fake news, keistų naujienų šaltinis. Ar tai nėra buvusių tos sistemos veikėjų pasipriešinimo būdas – apdergti ministrą?“, – kalbėjo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas.

Pasak jo, nėra jokio pagrindo atleisti J. Narkevičių, net ir moralinio.

„Kas yra moralė? Apkaltinti žmogų, kuris nėra kaltas, yra moralu? Aš manau, kad tai nėra moralu“, – sakė G. Kirkilas.

J. Narkevičius ministru tapo pernai, kai prie valdančiosios koalicijos prisijungė jį delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Seimo narys Vytautas Kamblevičius LRT RADIJUI sakė, kad, jo manymu, J. Narkevičius gali tęsti savo darbą.

Seimo narys Vytautas Kamblevičius sako, kad antradienį jis buvo įtikintas, jog susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius gali tęsti darbą.

„Vakarykštė ataskaita, kurią padarė ministras, iš tikrųjų mane įtikino, kad tie darbai, kuriuos darė, labai daug gerų padarė, ir kadangi po jo kalbos kalbėjo ir gerbiamas premjeras, kuris ir pasakė, kad jis padarė daugiau darbų nei Rokas Masiulis per 2,5 metų, tai man atrodo, mane įtikino tie dalykai. Manau, kad šiuo momentu jis galėtų tęsti darbą“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė V. Kamblevičius.

Valdantieji galėtų nekonkuruoti vienmandatėse apygardose

G. Kirkilas sako, kad valdančiąją koaliciją sudarančios partijos galėtų nekonkuruoti vienmandatėse apygardose per artėjančius Seimo rinkimus.

„Tai būtų labai logiška. Šiuo metu esame koalicijoje, tai kodėl mes turėtume rinkimų metu konkuruoti, bent jau apygardose? Manau, dėl to sutarsime“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė G. Kirkilas.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Pasak G. Kirkilo, kalbėti apie galimybę šioms partijoms į rinkimus eiti bendru koaliciniu sąrašu kol kas yra per anksti.

Seimo rinkimai vyks 2020 metų spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.