Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.09 00:42

A. Butkevičius Izraelyje: mūsų šalių bendradarbiavimas tik intensyvės

LRT.lt 2015.09.09 00:42

Prieš susitikdamas su Izraelio prezidentu Reuvenu Rivlinu, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį oficialų vizitą šalyje pradėjo padėdamas vainiką Jad Vašemo Holokausto istorijos muziejuje Jeruzalėje šios tragedijos aukoms atminti ir pasirašydamas svečių knygoje.

Izraelio prezidento ir Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus susitikime pasidžiaugta sėkmingu dvišaliu bendradarbiavimu, rašoma pranešime spaudai. „Man labai malonu lankytis šalyje, su kuria Lietuva puoselėja ypač draugiškus ryšius. Izraelis yra mūsų strateginis partneris regione ir vienas svarbiausių Lietuvos bendradarbiavimo partnerių pasaulyje. Esu tikras, kad ateityje mūsų šalių partnerystė tik intensyvės“, – kalbėjo Lietuvos vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad Izraelio ambasados atidarymas Vilniuje yra istorinis įvykis plėtojant Lietuvos ir Izraelio santykius.

Susitikimo dalyviai taip pat pažymėjo glaudų bendradarbiavimą tarptautinėje arenoje – tiek svarstant svarbius klausimus Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, tiek Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje. 

Pokalbyje premjeras išskyrė ir puikų vyriausybės bendradarbiavimą su Lietuvos ir pasaulio žydų bendruomene, trumpai pristatė Geros valios kompensacijos įstatymo nuostatas, bendros komisijos Lietuvos žydų kultūros ir istorijos klausimams spręsti darbą.

Izraelio prezidentas kalbėjo, kad abi šalys kartu žiūri ne tik atgal į istoriją, bet ir į priekį – į ateitį. 

Ministras pirmininkas pasidžiaugė, kad šių metų spalio 20–21 dienomis Tel Avive organizuojamas Pasaulio Lietuvos ekonomikos forumas, į kurį kviečiami ir aukšti Izraelio pareigūnai, verslo ir mokslo atstovai. Pasak premjero, prisidėti prie Lietuvos ir Izraelio ekonominių ir kultūrinių santykių plėtros taip pat kviečiami Izraelyje gyvenantys litvakai.

Premjeras taip aptarė Lietuvos pastangas atkuriant istorinį teisingumą ir išsaugant mūsų šalyje žydų kultūrinį paveldą. Pasak ministro pirmininko A. Butkevičiaus, Lietuvos vyriausybė turi tvirtą poziciją antisemitizmo klausimu, taip pat įgyvendina tolerancijos skatinimo programas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi