Lietuvoje

2020.01.14 20:47

Narkevičius pats su Nausėda susitikti neketina, bet jei kita pusė turės poreikį, jis – atviras

teigia sulaukęs pagyrų dėl darbų iš premjero ir Karbauskio; atnaujinta 20.53
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.01.14 20:47

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius lieka pareigose, o premjeras Saulius Skvernelis sako, kad politikui valdančioji dauguma pareiškė visišką palaikymą.

Pats J. Narkevičius antradienio vakarą sakė besijaučiantis ramiai ir padėkojo už išreikštą partnerių palaikymą.

Anot jo, koalicijos partneriai pirmiausia analizavo atliekamus darbus ir būsimus planus, tai, kas, pasak jo, yra svarbesni aspektai nei pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelti ažiotažai kitais klausimais.

„Jaučiuosi normaliai ir pirmiausia norėčiau padėkoti premjerui, savo partijos pirmininkui už palaikymą ir supratimą bei įžvalgas, nepaisant to didelio ažiotažo ir dėmesio. Buvo nagrinėti darbai, koncentruotasi ties jų atlikimu ir juos planuoju atlikinėti toliau vardan koalicijos poreikių ir Vyriausybės programos realizavimo“, – sakė ministras.

Paklaustas, kaip vertina prezidento G. Nausėdos kritiką ir nepasitikėjimą juo, J. Narkevičius nebuvo linkęs to aptarinėti plačiau, tiesa, pridūrė, jei prezidentas norėtų su juo susitikti, jis – atviras pasiūlymams.

„Pakartosiu dar kartą, stengiuosi nevertinti, o dirbti. Tai pagrindinis iššūkis, tai įsipareigojimas ne tik koalicijos partneriams, bet ir žmonėms. Nemanau, kad tai būtų mano iniciatyva. Mes per tuos 4 mėnesius tampriai bendradarbiavome su prezidento patarėjais. Bet jei bus toks poreikis, aš esu atviras“, – apie susitikimą su G. Nausėda sakė J. Narkevičius.

Paklaustas, galbūt šios dienos sprendimai keistųsi po VTEK tyrimo, J. Narkevičius nenorėjo užbėgti įvykiams už akių ir sakė, kad kol tyrimas vyksta, jis plačiau komentuoti situacijos ir negalėtų.

„Bus laikas, reaguosime. Aš nieko neslepiu ir nesiruošiu slėpti, procesai vyksta, o toliau bus matyti“, – teigė ministras.

Tiesa, J. Narkevičius dar pridūrė, kad G. Nausėdos išsakyti teiginiai, apie tai, esą ministras galimai įdarbino 20 artimų jam ar partijai žmonių, neturi jokio pagrindo ir yra neteisingi, o pats J. Narkevičius jokios įtakos niekam nėra daręs dėl vienokių ar kitokių sprendimų.

„Savo poziciją tuo klausimu aš jau pateikiau, jokių pakeitimų nėra. Jokių sąsajų nėra, jokių žingsnių, kad aš įtakočiau vieną ar kitą įstaigos vadovą, kad priimtų vieną ar kitą asmenį nėra. Taigi, tiek galėčiau ir pakomentuoti“, – sakė ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt