Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 16:29

Kyšininkavimu įtariamas Ž. Putramentas nušalintas nuo pareigų

BNS 2015.09.08 16:29

Kyšininkavimu įtariamas Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vyriausiasis patarėjas Žilvinas Putramentas trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų.

Sprendimą priėmė Vilniaus miesto apylinkės teismas, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), rugpjūčio viduryje pareiškusi Ž. Putramentui įtarimus ėmus kyšį.

Rugpjūčio 19 dieną STT sulaikė Ž. Putramentą ir buvusią agentūros direktorę Rasitą Kraujelytę-Noreikienę, kuri agentūroje nebedirba nuo birželio. Pareigūnai taip pat sulaikė dviejų įmonių savininkę, kuri įtariama davusi kyšį, – pasak žiniasklaidos, sulaikytoji verslininkė yra bendrovių „Projekona“ ir „Aipa“ vadovė Kristina Kovaitė.

Įtariama, kad valstybės tarnautojai ir verslininkė sukūrė nusikalstamą korupcijos schemą, pagal kurią verslininkei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti agentūros organizuojamus viešųjų pirkimų konkursus, kurių bendra vertė – apie 128 tūkst. eurų. Už tai verslininkė atsilygindavo dovanų kuponais ir iš viso „padovanojo“ apie 10 tūkst. eurų.

STT pareigūnai taip pat atskleidė, kaip dovanų kuponai buvo keičiami į grynuosius pinigus, – tarnautojai už juos įsigydavo prekių, pavyzdžiui, brangius kailinius, o vėliau jas grąžindavo ir gaudavo grynuosius.

Premjeras Algirdas Butkevičius rugpjūtį interviu „Žinių radijui“ teigė nesitikėjęs tokio lygio korupcijos Rinkos reguliavimo agentūroje. Tuo metu žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigė jau anksčiau nepasitikėjusi Ž. Putramentu ir siūliusi jį atleisti.

Ž. Putramentas į teisėsaugos akiratį pateko ne pirmą kartą. 2012 metais jis buvo vienas pirmųjų sulaikytųjų ir įtariamųjų kaip Nacionalinės kredito unijos valdybos narys. Jis ir kiti unijos vadovai įtarti iššvaistę maždaug 7 mln. eurų turto.

Per praėjusius Seimo rinkimus Ž. Putramentas Darbo partijos rinkimų sąraše po reitingavimo iš 130 vietos buvo užkopęs į 27-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi