Lietuvoje

2020.01.14 14:44

Ministerija siūlo neįleisti į Lietuvą kinės, niekinusios Honkongo aktyvistus remiančius kryžius

Saulius Jakučionis, BNS2020.01.14 14:44

Užsienio reikalų ministerija antradienį pasiūlė uždrausti į Lietuvą atvykti Kinijos pilietę, pernai išniekinusią ant šalia Šiaulių ant Kryžių kalno pastatytus kryžius, kuriais reiškiama parama Honkongo protestuotojams.

„Užsienio reikalų ministerija į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą siūlo įtraukti Kinijos Liaudies Respublikos pilietę, kuri viename socialiniame tinkle rodė, kad išniekino Kryžių kalne pastatytus Honkongo protestuotojų paramai skirtus kryžius“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Socialiniuose tinkluose minima kinė paskelbė vaizdo įrašą, kur matyti, kad ji besityčiodama pakelia nuo žemės ir tolyn nusviedžia kryžių, pastatytą Honkongo protestuotojų garbei.

Ministras Linas Linkevičius tviteryje parašė, kad „toks elgesys negali būti ir nebus toleruojamas“.

Galutinį sprendimą dėl kinės įtraukimo į „juodąjį sąrašą“ priims Migracijos departamentas.

Šiaulių prokurorai vykdo ikiteisminį tyrimą dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo.

Jame numatyta atsakomybė tam, kas atliko vandališkus veiksmus kapinėse ar kitoje viešosios pagarbos vietoje arba dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų išniekino kapą ar kitą viešosios pagarbos vietą.

Už tokius veiksmus baudžiama viešaisiais darbais, bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Masiniai protestai Honkonge prasidėjo praėjusią vasarą reaguojant į dabar jau atšauktą ekstradicijos įstatymo projektą. Nuo to laiko demonstracijos peraugo į plataus masto pasipriešinimą Pekino valdžiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt