Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 15:01

Vilijampolės globos namai pažeidimų dėl berniuko mirties neaptiko

ELTA 2015.09.08 15:01

Tyrimą dėl per langą iškritusio 11-mečio atlikusi Vilijampolės globos namų sudaryta komisija vidaus tvarkos pažeidimų nenustatė.

Su komisijos išvadomis žurnalistus supažindinęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis pabrėžė, kad komisija buvo sudaryta iš tų globos namų darbuotojų, kurie su įvykiais nebuvo susiję. Anot viceministro, nelaimės metu dirbo pakankamas skaičius darbuotojų, jų kompetencija yra pakankama.

Pasak. A. Šešelgio, dabar vyksta pačios įvykio eigos ir galimų kaltininkų nustatymo tyrimas, taip pat vyksta ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimų valdyba.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo tyrimo Vilijampolėje inicijuoti kol kas neketina ir žada laukti ikiteisminio tyrimo rezultatų.

„Turimos medžiagos mums pakanka, kad galėtume spręsti apie esamą situaciją“, – sakė A. Šešelgis.

Pasak viceministro, specialių poreikių berniukas pagal individualų planą turėjo galimybę dalį apsitarnaujančių funkcijų atlikti savarankiškai, be kitų priežiūros. Atsakydamas į klausimą, kaip berniukas pats atsidarė langą, A. Šešelgis teigė, kad higienos normos dėl privalomo langų fiksavimo bus privalomos nuo šių metų lapkričio 1 dienos.

„Kol kas langai nebuvo fiksuojami. Bet artimiausiu metu tai bus padaryta“, – sakė viceministras.

Vilijampolės globos namuose vienuolikmetis iš trečio aukšto iškrito rugpjūčio 25 dieną ir nuo patirtų sužalojimų netrukus mirė Kauno klinikose. Institucijai vadovavęs direktorius Linas Butkus iš pradžių teigė neketinąs trauktis iš posto, tačiau rugpjūčio 28 d. pranešė nebevadovausiąs Vilijampolės globos namams. Anot L. Butkaus, tokį jo sprendimą lėmė pokalbiai su Prezidente, socialinės apsaugos ir darbo ministre bei namiškiais.

A. Šešelgis teigė pasitikįs incidentą Vilijampolėje tyrusiais darbuotojais ir tikįs, kad globos namų personalas savo darbą atlieka tinkamai.

„Jie tikrai labai pergyvena dėl šito įvykio, ir mes stengiamės visokeriopai juos palaikyti, kadangi dirbant tokį darbą emocinė būklė yra labai svarbi“, – sakė A. Šešelgis.

Tai jau ne pirmas incidentas Vilijampolės socialinės globos namuose, kuriuose gyvena vaikai iki 18 metų su proto negalia ar psichikos sutrikimais. Teisėsauga yra pradėjusi tyrimą dėl galimo smurto įstaigoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi