Lietuvoje

2020.01.14 08:45

Karoblis sako, kad padėtis Irane stabilizavosi, bet lieka įtempta

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.01.14 08:45

Po to, kai keršydamas už Qasemą Soleimani Iranas paleido raketų bangą į karines bazes Irake, situacija sąlyginai stabilizuota, LRT RADIJUI teigia Raimundas Karoblis.

Sausio pradžioje Iranas paleido raketų į dvi JAV karines bazes, kur tarnavo ir šeši Lietuvos kariai. Nukentėjusiųjų buvo išvengta, nes kariai spėjo pasislėpti.

Vašingtonas sureagavo į įvykį ir vietoje karinio atsako pasirinko paskelbti naujas sankcijas Irano pramonei, kasybai, tekstilei ir 8 iraniečiams, kurie rengė keršto smūgį Amerikos bazei.

Šiuo sprendimu, panašu, kol kas tenkinasi ir Iranas, teigia ministras. „Situacija stabilizavosi sąlyginai. Vis dėlto ji vis tiek lieka įtempta. Nesimato, kad Iranas atsisakytų savo ambicijų regione. O jos yra didelės. Per savo atstovus, organizuojamas organizacijas, įskaitant ir teroristines, stengiamasi didinti įtaką. Tas, matyt, tęsiasi ir tai, aišku, sukelia dar didesnę sumaištį saugumo situacijoje, kuri dabar yra“, – sako jis.

Vis dėlto, ministro teigimu, konflikto tarp JAV ir Irano neverta vadinti Trečiuoju pasauliniu karu. Anot jo, kad kiltų tokio masto karo reikia, kad „skiltų pasaulis“.

„Iranas – tai ne visas musulmoniškas pasaulis. Tai atstovauja iš esmės vieną šaką ir tai ne visą. Yra nemažai musulmoniškų šalių, kurios nepritaria tai Irano pozicijai. Situacija yra sudėtinga, bet ji stabilizuota“, – ramina R. Karoblis.

Kita vertus, anot jo, šiuo metu apmokymų misijos nevyksta: „Mūsų kariai, kurie tiesiogiai įtraukti į mokymus, dėl to yra būtent ne Irake, o laikinai yra Kuveite. Aišku, jie grįš į Iraną tada, kai bus sudarytos saugumo sąlygos.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt