Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.13 20:09

Nausėda kviečia padėti nukentėjusiems: priešo purvini batai toliau trypia Ukrainos teritoriją

LRT.lt 2020.01.13 20:09

„Šiandien priešo purvini batai toliau trypia Ukrainos teritoriją. Žūva žmonės. Nepaisant tarptautinės bendrijos įsikišimo, toliau yra ciniškai paminama tarptautinė teisė. Todėl, mielieji Lietuvos žmonės, aš kreipiuosi į jus iš visos širdies, prisidėkime prie jų savo aukomis, o svarbiausia – savo širdimi“, – nukentėjusiems ukrainiečiams padėti ragina Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos prezidentas prisiminė ir kruvinus Sausio 13-osios įvykius ir išreiškė padėką.

Gitanas Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones dėl pagalbos Ukrainai: prisidėkime prie jų savo aukomis, o svarbiausia – širdimi

„Šiandien buvo pasakyta – tai yra ypatinga diena Lietuvai. Diena atmiežta skausmo, netekties. Diena, kuomet iškovojome savo laisvę prieš didelę imperiją, milžiną ant molinių kojų. Todėl šiandien apraudodami, prisimindami tas 14 netektų gyvybių, aš noriu pasakyti joms pirmiausia „ačiū“. Jeigu būtų daugiau laiko, pasakyčiau 14 kartų „ačiū“.

Ačiū už tai, kad buvo gabenami ir gelbėjami sužeistieji. Ačiū už tai, kad statomos barikados. Ačiū už tai, kad buvo tie, kas stovi už tų barikadų. Ačiū už tai, kad buvo ginamas laisvas žodis. Ačiū už tai, kad jis buvo skleidžiamas pasauliui, pranešant apie Lietuvą. Ačiū ačiū ir dar kartą ačiū“, – padėką dalijo prezidentas.

Minint Laisvės gynėjų dieną, laisvę jau iškovojusi Lietuva tiesia pagalbos ranką Ukrainai – LRT studijoje surengtas paramos koncertas „Kartu iki pergalės“, kurio metu renkamos lėšos karo siaubiamai šaliai. Prezidento teigimu, šiandien vis dar ypatingai aštriai jaučiama neteisybė kitose šalyse ir šiuo atveju – „mūsų broliškoje Ukrainoje“.

„Penktadienį 11-ikai narsių Ukrainos vyrų įteikiau Sausio 13-osios atminimo medalius. Tiesą sakant, dalis iš jų šiandien yra kartu su mumis. Tuo metu jie buvo jaunuoliai, šiandien jie yra brandūs vyrai. Šiandien kai kurie iš jų kovojo už savo tėvynės laisvę. O tada, po sausio 13-osios, jie buvo pasiryžę, nors ir visiškai iš kitos šalies, ginti mūsų laisvę. Ginti savo krauju, ginti savo gyvybe. Mes tariame jiems ypatingai didelį „ačiū“ už tai. Tariame didelį „ačiū“ visai Ukrainos tautai“, – sakė G. Nausėda.

„Šiandien mes turbūt privalome prisiminti tą auką, kurią jie atnešė mums, ir pasidalinti jų skausmu su jais šiandien, kuomet jiems tikrai nelengva. Šiandien priešo purvini batai toliau trypia Ukrainos teritoriją. Žūva žmonės. Nepaisant tarptautinės bendrijos įsikišimo, toliau yra ciniškai paminama tarptautinė teisė. Todėl, mielieji Lietuvos žmonės, aš kreipiuosi į jus iš visos širdis, prisidėkime prie jų savo aukomis, o svarbiausia – savo širdimi. Pinigai čia yra savotiškas pašalinis dalykas, kad mūsų Ukrainos tauta, mūsų draugai, pajustų tą solidarumą, ateinantį tiesiai iš širdies gelmių“, – paramos koncerte sakė dalyvaujantis prezidentas.

Koncerto „Kartu iki pergalės“ metu nutiestas tiesioginis TV tiltas tarp dviejų šalių – LRT studijos Vilniuje ir „5 kanalo“ studijos Kijeve, Ukrainoje.

LRT žiūrovams koncerto metu suteikta galimybė išvysti vaizdus iš karščiausio Rytų Ukrainos fronto taško – raudonosios zonos. „Blue Yellow“ savanoriai humanitarinę pagalbą vežė į Peski miestelį, kuris yra vos keli kilometrai nuo Rusijos separatistų užimto Donecko.

Paremti „Blue Yellow“ humanitarines misijas Ukrainos fronte galima jau dabar – tereikia paskambinti numeriu 1490 (auka 3 Eur) arba apsilankyti svetainėje blue-yellow.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi