Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.13 18:42

Dėl gaisro Alytuje įtarimų sulaukusios pareigūnės užduočių neatlieka, tačiau pinigus gauna

„Man labai keista girdėti, kad iš tiesų reikia kažkokio oficialaus, formalaus kreipimosi, kad tas pareigūnes nušalinti nuo pareigų. Oficialiame prokuratūros tinklapyje tokie sprendimai yra viešinami. Ten yra pakankamai medžiagos, kad priimti atitinkamus sprendimus. Gauti atlyginimą už tai, kad nieko nedarai yra tikrai nesąžininga visų mokesčių mokėtojų atžvilgiu“, – LRT RADIJUI sako Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Dėl gaisro Alytuje įtarimai pareikšti dviem aplinkosaugininkėms. Jos įtariamos netinkamai atlikusios savo pareigas. Pareigūnės atsisako bendradarbiauti su teisėsauga.

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius sako, kad prokuratūra turi pakankamai duomenų teigti, kad šios dvi pareigūnės turėjo pareigą ir galimybę praėjusių metų spalio mėnesį kalbėti apie tam tikrus pažeidimus įmonėje.

„Jos turėjo galimybę spręsti, ar reikia stabdyti įmonės veiklą, naikinant taršos leidimus. Tas nebuvo padaryta. Dėl to mes įteikėme pranešimus apie įtarimus ir manome, kad šios dvi pareigūnės neatliko savo pareigų. Buvo atliekamas įmonės veiklos patikrinimas ir spalio 3 d. buvo surašytas patikrinimo aktas, kuriame konstatuota, kad įmonė savo veiklą vykdo tinkamai – nepažeidžia jokių reikalavimų. Tai įvyko vos kelios savaitės iki gaisro“, – sako D. Valkavičius.

Alytaus mero Nerijaus Cesiulio tokia žinia nenustebino. Pasak jo, jei visos tarnybos būtų dirbusios savo darbą tinkamai, tokia ekologinė katastrofa nebūtų įvykusi.

„Kažkas nesutikrino, kažkas pasirašinėjo dokumentus, licenzijas... To pasekoje turėjome tokį gaisrą Alytuje. Nematyti tokio didelio padangų kiekio ir esančių pažeidimų buvo tiesiog neįmanoma“, – įsitikinęs N. Cesiulis.

Meras tikisi, kad šalies teismai į šį įvykį žvelgs atsakingai, ir kad tai, pasak jo, bus pavyzdys kitiems valstybės tarnautojams nepiktnaudžiauti tarnyba, o dirbti sąžiningai. N. Cesiulis taip pat primena, kad ekstremali situacija mieste vis dar neatšaukiama.

Aplinkos apsaugos departamento vadovas Vaidas Laukys LRT RADIJUI negalėjo atsakyti, kodėl pareigūnės nebendrauja su teisėsauga, tačiau patikino, kad abi specialistės šiandien buvo darbe, tačiau jokių atsakingų užduočių, anot jo, joms duota nebuvo. „Tam, kad priimti kažkokį sprendimą dėl jų darbo, reikia oficialaus dokumento iš prokuratūros“, – sako V. Laukys.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika stebisi tokiais V. Laukio žodžiais. „Man labai keista girdėti, kad iš tiesų reikia kažkokio oficialaus, formalaus kreipimosi, kad tas pareigūnes nušalinti nuo pareigų. Oficialiame prokuratūros tinklapyje tokie sprendimai yra viešinami. Ten yra pakankamai medžiagos, kad priimti atitinkamus sprendimus. Gauti atlyginimą už tai, kad nieko nedarai yra tikrai nesąžininga visų mokesčių mokėtojų atžvilgiu“, – sako K. Mažeika.

K. Mažeika patikino, kad trečiadienį susitiks su V. Laukiu ir konkrečiai nuspręs kokių priemonių imtis prieš įtarimus gavusias pareigūnes.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi