Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.13 17:40

Susisiekimo ministras Narkevičius teigia neplanuojantis trauktis dėl „šventos ramybės“

Karbauskis nepritaria atleidimui; atnaujinta 18.32
Jūratė Skėrytė, BNS 2020.01.13 17:40

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigia neplanuojantis trauktis iš pareigų dėl „šventos ramybės“.

„Kažin, ar ta šventa ramybė bus? Ar nuo mano asmenybės priklauso ta šventa ramybė? Galvoju, kad ne nuo manęs priklauso“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė politikas.

Antradienį Seime planuojamas valdančiosios koalicijos posėdis, per kurį bus sprendžiama, kaip reaguoti į prezidento Gitano Nausėdos pareikštą nepasitikėjimą ministru.

J. Narkevičius, kalbėdamas su žurnalistais, vylėsi, kad antradienis bus jam gera diena.

„Tikiuosi, kad rytoj bus gera diena, bus žieminis oras, nes tikrai sniego truputį norėtųsi. Po sniego atbunda gamta, norėtųsi to pabudimo, pavasario. Kad žmonės išmestų iš savęs pyktį, neapykantą, išmestų pavydą ir gražiai bendradarbiautume“, – sakė susisiekimo ministras.

Jis teigė, kad antradienio koalicijos tarybos sprendimai nuo jo nepriklauso, ir žadėjo miegoti ramiai.

„Visiškai ramiai. Tikrai miego netrukdys rytojaus apsisprendimas. Galbūt trukdo kiti dalykai, pamąstymai, kokie darbai, nes tikrai iššūkių yra daug“, – tvirtino J. Narkevičius.

R. Karbauskis: „Valstiečių“ frakcija nepritaria susisiekimo ministro atleidimui

Valdančioji „valstiečių“ frakcija remia susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių ir nepritaria jo atleidimui iš pareigų, teigia frakcijos seniūnas.

„Mes šnekėjome, kad situacija su ministru J. Narkevičiumi yra labai negraži, ji primena situaciją su mūsų buvusiu kolega Bronium Markausku. Tada buvo mūsų klaida, kad atsitraukėme, bijodami spaudimo, kuris buvo daromas. Sprendimas nebuvo teisingas“, – pirmadienį po frakcijos posėdžio žurnalistams Seime sakė Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, tuomet premjeras Saulius Skvernelis nutarė, kad žemės ūkio ministras B. Markauskas turi trauktis dėl jam viešai mestų kaltinimų, jog gavo Europos Sąjungos išmokas už svetimą žemę.

R. Karbauskis pirmadienį tvirtino, jog Vyriausybės vadovas pripažino, kad šis sprendimas buvo klaida.

„Valstiečių“ lyderis teigė frakcijos poziciją pareikšiąs ir antradienį per koalicijos tarybos posėdį, kviečiamą aptarti prezidento nepasitikėjimą J. Narkevičiumi.

„Tris kartus ministras J. Narkevičius buvo apšmeižtas. Pirmą sykį dėl to, kad brakonieriavo, antrą sykį – kad skyrė lėšų kolegos (Zbignevo Jedinskio – BNS) kelio sutvarkymui, trečią sykį – apie 20 įdarbintų su partija susijusių žmonių“, – sakė R. Karbauskis.

Anot jo, susisiekimo ministrui ir visai valdančiajai koalicijai kenkiama tyčia. „Valstiečių“ lyderis svarstė, kad šis kenkimas gali būti susijęs „su buvusiu ministru ir jo aplinka“.

„Žmogus šmeižiamas, ir šmeižiamas sąmoningai“, – sakė R. Karbauskis.

Lapkričio pabaigoje G. Nausėda paragino J. Narkevičių trauktis iš pareigų, tačiau jis dirba iki šiol.

J. Narkevičius per savo darbo pusmetį sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, komandiruotės užsienyje, partijos narių įdarbinimo, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi