Lietuvoje

2015.09.08 16:19

Savaitės pabaigoje laukia gražesni orai

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 16:19

Pirmoji savaitės pusė bus šalta, lietinga ir labai rudeniška, bet savaitės pabaigoje sulauksime malonesnių orų, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Teresė Kaunienė.  

Antradienį orus lems ciklono pietvakarinė, šaltoji dalis. Vyraus debesuoti ir drėgni orai, daugiau pragiedrulių numatoma tiktais vakarinėje šalies pusėje. Protarpiais lis, vietomis gali griaudėti perkūnija, intensyvesnis lietus numatomas ryte prie jūros ir centrinėje šalies dalyje, o dieną intensyviau lis pietų ir rytų Lietuvoje. Vėjas pūs iš šiaurės vakarų, šiaurės, 6–11 m/s greičiu. Pajūryje – stipresni, bet nepavojingi gūsiai.

Aukščiausia temperatūra antradienį sieks tik 12–17 laipsnių šilumos, bus ganėtinai vėsi diena. Rytinėje šalies pusėje vyraus tik 12–14 laipsnių šiluma.

Trečiadienį orai bus panašūs, kaip ir antradienį – debesuota, trumpalaikiai lietūs, tačiau lietaus intensyvumas bus mažesnis, naktį lis nebe daugelyje rajonų. Iš vakaro palis daugiau pietinėje ir rytinėje šalies pusėje, o ryte – ir šiaurinėje Lietuvos dalyje. Dieną daugelyje rajonų palis, bet ne taip intensyviai. Vėjas bus silpnesnis, iš šiaurės, šiaurės rytų.

Trečiadienio naktį temperatūra kris iki 6–11 laipsnių šilumos, pajūryje temperatūra bus šiek tiek švelnesnė.

Dieną saulės bus daugiau, ypač vakarinėje šalies pusėje, taigi, oras jau turėtų sušilti iki 14–18 ar net 19 laipsnių šilumos.

Antroje savaitės pusėje orai bus sausesni, lietaus tikimybė mažėja, tik ketvirtadienį vietomis gali palynoti. Bus šiek tiek malonesnės dienos, nors naktį bus giedra ir dėl to temperatūra gali net dar labiau nukristi.

Savaitės pabaigoje sušils iki 16–19 laipsnių šilumos, bus saulėta.