Lietuvoje

2020.01.13 12:52

Skvernelis teigia, kad Nausėdos ir Narkevičiaus konfliktą „bandoma išpūsti“

Koks bebūtų valdančiųjų sprendimas dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimo poste, tai nebus geras sprendimas, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Koks bebūtų sprendimas, jis nebus geras sprendimas, bet kokiu atveju. Koks jis bus, palaukim rytojaus“, – pirmadienį žurnalistams Seime pirmadienį sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad koalicinė taryba antradienį spręs ne personalinį vieno ministro klausimą, o visos koalicijos ateitį.

„Klausimas formuluojamas gerokai plačiau, tai ir ministro veikla, norisi, kad jis atsiskaitytų darbus, kuriuos atliko, tos pretenzijos, kurios išsakytos, kiek jos pagrįstos, galiausiai spręsis klausimas politinės darbotvarkės – daugumos ir bendradarbiavimo. Tai gerokai platesnis sprendimas, jei tai būtų tik personalijų klausimas, būtų lengvas sprendimas priimtas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Antradienį valdančioji koalicijos taryba turėtų priimti galutinį sprendimą dėl prezidento Gitano Nausėdos pareikšto nepasitikėjimo J. Narkevičiumi. Lapkričio pabaigoje G. Nausėda paragino J. Narkevičių trauktis iš pareigų, tačiau jis dirba iki šiol.

Klausiamas, kaip galima spręsti konfliktinę situaciją tarp Prezidentūros ir Vyriausybės, premjeras teigė, jog konflikto nėra.

„Manau, kad jokio konflikto nėra su prezidentu, konfliktą bando išpūsti. Buvo, kad ministrai traukėsi, buvo, kad buvo patraukti, buvo, kad liko dirbti. Jei iš to bandoma daryti konfliktą tarp Vyriausybės ir daugumos bei prezidento, to nebuvo ir nebus. Yra trys valdžios, Seimas, Vyriausybė ir prezidentas, kurie turi derinti pozicijas ir surasti kompromisą“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Vasarą J. Narkevičių į susisiekimo ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

J. Narkevičius per savo darbo pusmetį sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, komandiruotės užsienyje, partijos narių įdarbinimo, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

J. Narkevičius teigia, kad daugelis jam metamų priekaištų yra nepagrįsti, o puolimą organizuoja politiniai oponentai.