Lietuvoje

2020.01.13 12:04

Prezidento patarėjas: Nausėda negali viešinti Narkevičiaus įdarbintų partiečių

premjero patarėjo komentaras; atnaujinta 18.25
Saulius Jakučionis, BNS2020.01.13 12:04

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas sako, kad šalies vadovas negali viešinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įdarbintų su Lietuvos lenkų rinkimų akcija susijusių asmenų sąrašo.

„Prezidentas turi tą informaciją, tik dar kartą pasikartosiu, ne visa ji gali būti viešai teikiama“, – naujienų portalui delfi.lt pirmadienį sakė vyriausiasis prezidento patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis.

G. Nausėda praėjusią savaitę pareiškė, kad J. Narkevičius „įdarbino“ mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse.

Pasak P. Mačiulio, informaciją apie J. Narkevičiaus įdarbinimus galėtų surinkti žurnalistai.

„Mano žiniomis, tas darbas vyksta“, – teigė prezidento patarėjas.

„Aš manau, kad premjeras taip pat turi šitą informaciją ir net neabejoju, kad premjeras tikrai įvertins tas naujas aplinkybes, įsigilins ir tikrai ryšis priimti politiškai teisingą sprendimą, kurio iš jo tikisi prezidentas“ – pridūrė jis.

J. Narkevičius neigia susisiekimo sektoriuje įdarbinęs su Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga susijusius asmenis ir sako, kad prezidentas buvo suklaidintas.

Lapkričio pabaigoje G. Nausėda pareiškė nepasitikėjimą ministru ir paragino jį trauktis iš pareigų, tačiau jis dirba iki šiol.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad sprendimą dėl ministro valdančioji koalicija priims antradienį.

Premjero atstovas: STT rašte duomenų apie Narkevičiaus įdarbintus partiečius nėra

Premjeras Saulius Skvernelis turi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) informaciją apie situaciją susisiekimo sektoriuje, bet ten nėra duomenų apie tai, kad ministras Jaroslavas Narkevičius būtų įdarbinęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narius, sako ministro pirmininko patarėjas.

„Tarnybos apie situaciją valstybėje šalies vadovams informaciją teikia nuolatos. Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko bendrą situacijos analizę, kurios duomenys pateikti tiek prezidentui, tiek ministrui pirmininkui“, – BNS pirmadienį sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Į šią informaciją žiūrime rimtai ir atsakingai, tačiau viešai cituojant tokius duomenis būtinas tikslumas. Pateiktoje informacijoje nėra nė vieno atvejo, kai Susisiekimo ministerijoje ar pavaldžiose įstaigose ne į politinio pasitikėjimo pozicijas būtų įdarbinami LLRA-KŠS nariai“, – pridūrė jis.

Prezidentas prieš rinkimus sieks daryti įtaką partijų programoms ir tikslams

Prezidento G. Nausėdos patarėjas sako, kad šalies vadovas prieš Seimo rinkimus sieks daryti įtaką partijų programoms ir tikslams, bet konkrečios politinės jėgos nepalaikys.

„Prezidentas tikrai nepalaikys kažkokios vienos politinės jėgos, bet prezidentas tikrai norės daryti didelę įtaką ir politinių partijų programoms, ir tikslams kitų metų kadencijai“, – naujienų portalui delfi.lt pirmadienį sakė vyriausiasis prezidento patarėjas vidaus politikos klausimais P. Mačiulis.

Pasak jo, G. Nausėda prieš rinkimus su visų partijų lyderiais kalbėsis apie tai, ką jie planuoja nuveikti per kitą kadenciją. Anot patarėjo, prezidentas bendraus su partijomis nepriklausomai nuo jų reitingų.

„Tai galbūt netgi padės objektyviai (partijas – BNS) vertinti ir rinkėjams, kurie orientuotųsi ne į emocijas, ne į politines muštynes, ko dažnai būna Seime, bet tikrai prezidentas provokuos partijas pateikti konkrečias programas ir konkrečius įsipareigojimus“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Seimo rinkimai vyks šiemet spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.