Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.13 10:32

Grybauskaitė: Narkevičius apskritai neturėjo būti skirtas ministru

ministro klausimą Nausėda susiejo su politiniu padorumu
Ignas Jačauskas, BNS 2020.01.13 10:32

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad kritikos sulaukęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius apskritai neturėjo būti paskirtas Vyriausybės nariu.

„Labai blogai atrodo situacija. Aš manau, kad tokio ministro apskritai neturėjo būti, jis neturėjo būti paskirtas pirmoje vietoje. Todėl visos batalijos dabar tikrai tragikomiškai atrodo“, – žurnalistams pirmadienį Seime sakė D. Grybauskaitė.

Spręsdami dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus valdantieji pademonstruos savo politinį padorumą, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

„Viskas (apie J. Narkevičių – BNS) jau yra pasakyta, visa reikalinga informacija yra perduota. Žmonės tiesiog privalo apsispręsti, ar jie yra moralės ir politinio korektiškumo, padorumo teritorijoje, ar jie tiesiog lipdo kažkokius lipdinius“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jis dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjime parlamente.

Prezidentas teigė tokią dieną net nenorintis kalbėti apie nereikšmingus dalykus.

„Tiesą sakant, šiandien tokią reikšmingą mums dieną net nenorėčiau kalbėti apie tokias nereikšmingas mums detales. Visa tai praeina, visa tai yra, pavadinkime, tai purslais, putomis“, – G. Nausėda apibūdino situaciją dėl J. Narkevičiaus.

Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pirmadienį BNS pakartojo nematąs priežasčių atleisti susisiekimo ministrą.

Anot jo, visi ministrui mesti priekaištai ir kaltinimui nepasitvirtino.

Premjero Sauliaus Skvernelio teikimu J. Narkevičių susisiekimo ministru paskyrė prezidentas Gitanas Nausėda praeitą vasarą po prezidento rinkimų performavus Vyriausybę.

Lapkričio pabaigoje G. Nausėda pareiškė nepasitikėjimą ministru ir paragino jį trauktis iš pareigų, tačiau jis dirba iki šiol.

Premjeras sako, kad sprendimą dėl ministro valdančioji koalicija priims antradienį.

Žurnalistų paklausta, ar prezidentui netrūksta galių, D. Grybauskaitė atsakė, kad viskas priklauso nuo to, kiek šalies vadovas naudojasi Konstitucijoje numatytais įgaliojimais.

„Viską gali prezidentas. Konstituciškai mes esame mišri, pusiau parlamentinė valstybė, prezidento galios yra labai aiškiai konstituciškai apibrėžtos ir viskas priklauso tik nuo paties prezidento, kiek jis tomis galiomis naudojasi“, – sakė D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi