Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.13 09:42

Karbauskis po „Lietuvos gerovei“ subyrėjimo: koalicija sumažėjo, bet balsų prasme niekas nepasikeitė

Žemaitaitis: Bartkevičius priėmė teisingą sprendimą

Žlugus frakcijai „Lietuvos gerovei“ valdantieji formaliai nebeturi daugumos, tačiau „balsų prasme niekas nepasikeitė“, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Tai reiškia, kad koalicija dabar sumažėjo tiek žmonių, kiek buvo jų frakcijoj, koks bus sprendimas frakcijos, ar ji atsikurs, aš nežinau, bet balsų prasme jokio skirtumo neatsitiko, tie žmonės nepakeitė savo nuomonės“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Vienas žmogus, kuris išėjo, net ir tas balsuoja su valdančiąją dauguma, dėl to nemanau, kad čia problema“, – pridūrė valdančiųjų „valstiečių“ vadovas.

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius pirmadienį paliko valdančiojoje koalicijoje esančią frakciją „Lietuvos gerovei“, ir ši grupė parlamente iširo. Joje buvo septyni nariai – tai minimalus skaičius frakcijai sudaryti.

Su K. Bartkevičiumi BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Valdantieji iki „Lietuvos gerovei“ griuvimo formaliai turėjo 74 balsus, be šios frakcijos jų lieka 67 atstovai.

K. Bartkevičius tapo Seimo narių Mištios grupės nariu, jai automatiškai priskirti ir visi nebeegzistuojančios „Lietuvos gerovei“ parlamentarai.

Buvusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius sakė, jog K. Bartkevičiaus sprendimas jam buvo staigmena – sužinojo prieš pat posėdį.

„Tik dabar sužinojau, aš nebesuprantu, kas pas mane tie per vyrai. Daro pareiškimus, bet manęs neinformuoja. Gerbiamas Kęstutis galėjo pas mane ateit prieš kelias dienas ir sakyt – aš išeinu iš frakcijos. Jis man šiandien atėjo prieš pat, sako, man liepė Žemaitaitis jau šiandien atiduot“, – BNS sakė V. Kamblevičius.

V. Kamblevičius svarstė, kad K. Bartkevičius pasitraukė, nes „užstrigo visos tos problemos dėl ministro posto, jis labai norėjo būti tuo ministru“.

Parlamentaras taip pat sakė tikintis, jog pavyks suburti frakciją iš naujo. „Nežinau, ką darysim, viskas bus gerai, tikimės (suburti frakcija iš naujo – BNS), rasim (atstovų – BNS), nėra problemų“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

R. Žemaitaitis: K. Bartkevičius priėmė teisingą sprendimą

Tvarkos ir teisingumo (TT) partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigia, kad iš „Lietuvos gerovei“ frakcijos pasitraukęs Kęstutis Bartkevičius toliau Seimo rinkimams ruošis su besijungiančia TT, Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) bei buvusio parlamentaro Artūro Paulausko politine jėga. TT pirmininkas džiaugiasi, kad K. Bartkevičius priėmė teisingą sprendimą.

„Jis yra mūsų partijos narys, jis yra mano pirmasis pavaduotojas. Mes praėjusiais metais, liepos mėnesį, buvome pasirašę su „valstiečiais“ ir „socialdarbiečiais“ koalicinį susitarimą. Pagal tą koalicinį susitarimą, mes buvom įsipareigoję remti valdančiąją daugumą, o rugsėjo mėnesį įvyko, kas įvyko. Frakcija dėl kai kurių asmenų buvo sugriauta, bet įsipareigojimas bei žodžio laikymasis Tvarkos ir teisingumo, premjero ir valdančiosios daugumos išliko.

Tuomet kilo natūralus klausimas, kaip pačiam Kęstučiui pasielgti, ar likti toje frakcijoje, kadangi ta frakcija rėmė valdančiąją daugumą ir patį premjerą. Buvo mano, valdybos rekomendacija, kad partija turi laikytis savo žodžio. Ir iki pat gruodžio 20 dienos palaikė, kuomet buvo teikiamas biudžetas, ir balsavo pagal valdančiųjų susitarimą. Kadangi baigėsi šitas egzistavimas, mūsų koalicinė sutartis taip pat yra nutraukta, tokiu atveju jis priėmė teisingą sprendimą pagal valdybą. Nėra, matyt, pagrindo būti šioje frakcijoje. Dabar jis dirbs Mišrioje frakcijoje ir ruošis rinkimams kartu su mūsų naujai kuriamu dariniu“, – Eltai sakė R. Žemaitaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi