Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

SADM turėtų gauti tyrimo išvadas dėl įvykio Vilijampolės globos namuose

BNS 2015.09.08 13:45

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) antradienį planuoja gauti Vilijampolės socialinės globos namų administracijos tarnybinio tyrimo išvadas dėl iškritusio per langą ir žuvusio berniuko.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) antradienį planuoja gauti Vilijampolės socialinės globos namų administracijos tarnybinio tyrimo išvadas dėl iškritusio per langą ir žuvusio berniuko.

„Tikimės gauti“, – pirmadienį BNS sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Arūnas Malinovskis.

Šių išvadų SADM laukta prieš savaitę, tačiau tuomet komisijos pirmininko, globos namų direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Aukštikalnio prašymu dėl didelės tyrimo apimties ir būtinybės surinkti papildomą informaciją išvadų pateikimas pratęstas savaitei.

Pasak A. Malinovskio, susipažinus su šio tyrimo medžiaga, bus vertinama, ar reikia išorinio tyrimo, audito.

Nelaimė Vilijampolės globos namuose įvyko rugpjūčio 25 dieną apie 10.50 valandą. Pro trečio aukšto langą iškritęs berniukas po kelių valandų mirė ligoninėje.

Tai ne pirmas incidentas šiuose globos namuose. Šiemet vasarį teisėsauga pradėjo tyrimą dėl galimo smurto įstaigoje.

Po praėjusios savaitės įvykio socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasiūlė iš pareigų pasitraukti globos namų direktoriui Linui Butkui. Šis iš pradžių atmetė pasiūlymą, o kitą dieną pranešė nusprendęs atsistatydinti. L.Butkus sakė, kad jo sprendimą lėmė pokalbiai su prezidente, ministre ir namiškiais.

Nelaimės tyrimo komisijai baigus darbą, iš Vilijampolės socialinės globos namų nutarė trauktis ir P. Aukštikalnis. Nuo šios savaitės jis išėjo atostogų ir į darbą jau negrįš, BNS patvirtino laikinai įstaigai vadovaujanti Kėdainių socialinės globos namų direktorė Audronė Kasperavičienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi