Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 10:55

Po viešų apsižodžiavimų Seimo pirmininkė susitiks su vidaus reikalų ministru

BNS 2015.09.08 10:55

Po viešų apsižodžiavimų vasarą ir reikalavimų atsiprašyti antradienį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė priims vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį.

Po viešų apsižodžiavimų vasarą ir reikalavimų atsiprašyti antradienį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė priims vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį.

Koks susitikimo tikslas, Seimo pirmininkės sekretoriato atstovai BNS negalėjo pasakyti.

„Darbiniais klausimais“, – teigė parlamento vadovės atstovė spaudai Dalia Valentienė.

L. Graužinienė ir S. Skvernelis šią vasarą ne kartą viešai susikirto dėl pabėgėlių ir Vadovybės apsaugos departamento direktoriaus skyrimo tvarkos.

Liepos pabaigoje Seimo pirmininkė pareiškė laukianti vidaus reikalų ministro atsiprašymo, sakydama, kad ją sukritikavęs S. Skvernelis viršijo „visas etikos ribas“. Po to, kai L. Graužinienė ministrą apkaltino nekompetencija dėl Europos Sąjungos migrantų krizės sprendimo, šis per atstovą spaudai parlamento vadovę pavadino „pilypu iš kanapių“, pareiškė, kad jai reikia apsaugos nuo žmones juokinančio kalbėjimo ir patarė pasinaudoti paieškos sistema „google“, kad sužinotų, ką S. Skvernelis yra sakęs pabėgėlių klausimu.

Kiek vėliau Vidaus reikalų ministerija atsiprašė dėl išplatintų aštrių ministro S. Skvernelio pastabų ir nurodė, kad „pateikdamas poziciją žiniasklaidai ministro patarėjas savo iniciatyva pavartojo kelias papildomas literatūrinės raiškos priemones“. Tačiau Seimo vadovė tąkart pareiškė, jog ministras dėl netinkamų raiškos priemonių turėtų atsiprašyti pats, o ne suversti atsakomybę patarėjams ar ministerijai.

Birželį vidaus reikalų ministras aštriai sukritikavo L. Graužinienės siūlymą keisti Vadovybės apsaugos departamento direktoriaus skyrimo tvarką. Siūlymą, kad skiriant šį pareigūną dalyvautų visi trys šalies vadovai, ministras pavadino cinišku ir neatsakingu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16