Lietuvoje

2020.01.11 08:49

Orai: lietus iš šalies nesitrauks, vietomis formuosis plikledis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.11 08:49

Šeštadienio naktis buvo neįprastai šilta lyginant su ankstesnių metų sausio mėnesių duomenimis. Kol kas teigiama temperatūra ir lietus iš šalies nežada pasitraukti, nors vietomis naktį keliuose gali formuotis plikledis.

„Šeštadienio naktis buvo neįprasta sausio mėnesiui, visoje šalyje lijo“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Starkus.

Šiauriniuose šalies rajonuose buvo fiksuotas stiprus lietus, todėl šalyje iškrito daug kritulių. Stipraus vėjo nebuvo visoje Lietuvoje.

„Vyravo gana šiltas oras“, – teigia sinoptikas. Anot jo, didžiojoje šalies dalyje ryte temperatūra ėmė žemėti, bet siekia apie 1–6 laipsnius šilumos.

„Kol kas žiemos dar nematyti“, – prognozuoja T. Starkus.

Šeštadienį ciklonas toliau trauksis, todėl krituliai pirmoje dienos pusėje tikėtini tik Rytiniuose regionuose. Čia ir pietryčiuose dangus gali būti debesuotas visą dieną.

Dieną vėjas taip pat rims, o temperatūra beveik nekils ir sieks 1–2 laipsnius šilumos šalies šiaurėje ir 3–5 laipsnius pietuose.

Vakaruose šalies šiaurėje ir rytuose gali formuoti plikledis.

„Šlapdribos gausesnės nelabai tikimasi, artimiausią naktį žymesnių kritulių iš viso nelabai tikimasi“, – LRT RADIJUI sako sinoptikas.

Jis pažymi, kad debesuotumas jau didės sekmadienio naktį, stiprės vėjas, naktis bus ir šiltesnė, temperatūra vietomis gali kristi iki 3 laipsnių šalčio.

„Rytoj dieną kritulių sulauksime daug kur, tačiau vėl vyraus lietus“, – teigia sinoptikas. Stiprėjančio vėjo gūsiai gali siekti 15–18 m/s greitį.

Sekmadienį temperatūra sieks 2–6 laipsnius šilumos.

Ateinančios savaitės pradžioje orai pernelyg nesikeis, vietomis laukia lietus.

„Viena kita šlapia snaigė nebent tik gali pasirodyti“, – teigia T. Starkus. Pirmadienio naktį temperatūra sieks 0–5 laipsnius šilumos, dieną sušils iki 3–7 laipsnių šilumos. Lis taip pat ir antradienį bei trečiadienį.