Lietuvoje

2020.01.10 19:07

Nausėda atsidūrė valdančiųjų paspęstuose spąstuose: nors pralaimi dabar, bet gali skambiai triumfuoti?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.01.10 19:07

Ketvirtadienį prezidentui Gitanui Nausėdai dar kartą išreiškus nepasitikėjimą susisiekimu ministru Jaroslavu Narkevičiumi, pastarojo dar kartą stojo ginti tiek premjeras Saulius Skvernelis, tiek „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir LLRA partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis.

Pastarasis, komentuodamas G. Nausėdos išsakytą pastabą, jog tapęs ministru J. Narkevičius įdarbino mažiausiai 20 savo partijos bičiulių, susijusių su partijos nariais, ministerijos dispozicijose esančiose įmonėse, pavadino netiesa ir teigė, jog šalies vadovas meluoja.

Politologų manymu, valdantieji prezidentą dar kartą nustūmė į paraštes ir į jo rimtas pastabas visiškai nereaguoja.

„Prezidentas tikrai šiuo metu turi ne patį lengviausią laikotarpį, nors jis ir pareiškė susisiekimo ministrui nepasitikėjimą, o jis vis dar poste, akivaizdu, šią trumpą distanciją prezidentas G. Nausėda pralaimi. Valdantieji pastaruoju metu, naudodamiesi tuo, kad dar nėra iki galo suformuotas prezidento įvaizdis, jie (valdantieji – LRT.lt) bando jį patys paveikti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ svarstė MRU politologė Rima Urbonaitė.

Anot jos, tai gali būti viena kertinių situacijų ir pačiam G. Nausėdai, nes pastaruoju metu visuomenėje valdantieji formuoja jo tokį įvaizdį, kad tai šalies vadovas, kurį galima paveikti, kuriuo galima manipuliuoti, vadovas, kuris neturi tam tikro ir tvirto stuburo. Tai, R. Urbonaitės teigimu, akivaizdus sąmoningas valdančiųjų veikimas, naudojantis tuo vakuumu silpninti prezidento įvaizdį kartu stiprinant save.

„Jeigu jiems pavyktų susilpninti prezidentą ir jo įvaizdį, tai jų galios ir ribos prasiplečia. Tada kyla klausimas, ką tokiu atveju gali daryti prezidentas?“, – retoriškai laidoje klausė politologė.

Tiesa, politologės teigimu, G. Nausėda šiuo atveju turėtų profesionaliai komunikuoti, kad nebūtų taip, jog „pasakiau A, bet negaliu pasakyti B“, o tuomet neįrodyti staiga savo teiginių.

„Kitaip tariant, tas garsiąsias 20 pavardžių paviešinti ar pateiktį sąrašą, iš kur gauta informacija ir panašiai. Dabar prezidentas ir jo komanda gali kurį laiką dirbti tyliai, daryti maksimalų monitoringą, neapsiribojant viena susisiekimo ministerija ir tada profesionaliai pateikti visą vertinimą, kas yra rasta ir išnagrinėta. Trumpai tariant, nepalikti vietos net mažiausioms interpretacijoms“, – apie galimus G. Nausėdos veiksmus kalbėjo R. Urbonaitė.

Politologė laidoje G. Nausėdai priminė ir seną posakį, jog „kerštas – patiekalas, kuris patiekiamas šaltas“.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį išskirtiniame interviu LRT Gitanas Nausėda, išreiškęs nepasitikėjimą susisiekimo ministru, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovu Jaroslavu Narkevičiumi, sako, kad jam reikėtų susilaikyti nuo vizitų ne tik Abu Dabyje, bet ir kitose užsienio valstybėse.

„Kokių dar reikia įrodymų siekiant pasakyti, kad šis ministras netinka pareigoms ir turėtų trauktis?“ – tuomet retoriškai klausė šalies vadovas.

Savo ruožtu pats J. Narkevičius, dar kartą sulaukęs šalies vadovo kritikos, tikina, kad Gitanas Nausėda yra klaidinamas.

Laba diena, Lietuva. Simonas Gentvilas apie teršalus Klaipėdoje: tai turbūt didžiausias ekologinis nusikaltimas nepriklausomoje Lietuvoje
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.