Lietuvoje

2020.01.10 16:11

Nausėda rinkimų metu iš „Grigeo“ akcininko gautus 4 tūkst. eurų nusprendė „grąžinti“ – paaukojo teršalų tyrimams

paramos atsisako ir TS-LKD bei Šimonytė; atnaujinta 17.20
LRT.lt, BNS2020.01.10 16:11

Prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė Klaipėdos universitetui paaukoti 4 tūkst. eurų Kuršių marių teršalų tyrimams. Tai tokia pat suma, kurią jis prezidento rinkimų kampanijos metu gavo iš „Grigeo“ akcininko.

„Priėmiau sprendimą iš asmeninių lėšų pervesti Klaipėdos universiteto Jūrų tyrimų institutui 4 tūkst. eurų, kurie bus skirti Kuršių marių ir Baltijos jūros ekologinės situacijos stebėsenai ir ilgalaikių aplinkosaugos sprendimų kūrimui“, – savo feisbuko paskyroje pranešė jis.

G. Nausėdos teigimu, tai yra suma, analogiška finansinei aukai, kurią pernai jo rinkimų štabas gavo iš didžiausio „Grigeo“ akcininko kaip paramą prezidento rinkimų kampanijos metu.

„Šie pinigai buvo reikalingesni Kuršių marioms“, – rašo jis.

„Prezidentas priėmė sprendimą iš asmeninių lėšų pervesti Klaipėdos universiteto Jūrų tyrimų institutui pinigų sumą, analogišką bendrovės vadovo prezidento rinkimų kampanijai skirtai aukai“, – BNS pranešė prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis.

Jūrų tyrimų institutas teigia esantis pasiruošęs prisidėti tiriant „Grigeo Klaipėdos“ padarytos taršos poveikį Kuršių mariose ir Baltijos jūros priekrantėje.

Pasak A. Bubnelio, prezidentas laikosi griežtos pozicijos, kad bet koks Lietuvos aplinkos taršos faktas privalo būti vertinamas principingai, o atsakingos institucijos privalo imtis visų priemonių, kad kalti asmenys neišvengtų atsakomybės, padaryta žala aplinkai būtų atlyginta.

„Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas G. Pangonis rinkimų kampanijos metu G. Nausėdos kampaniją parėmė 4 tūkst. eurų, konservatorių iškeltos kandidatės Ingridos Šimonytės – 1,5 tūkst. eurų.

Panašų žingsnį žengė ir opozicinė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija bei I. Šimonytė – jie pranešė, kad G. Pangonio paramos suma prisidės prie Kuršių marių įžuvinimo iniciatyvos.

Visuomeninės gamtos apsaugos asociacijos „Lašišos dienoraštis“ iniciatyvai konservatoriai žada skirti 8500 eurų – tokią paramą G. Pangonis suteikė kandidatei Europos Parlamento rinkimuose Laimai Andrikienei.

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad „Grigeo“ ir jos atsakingų asmenų veiksmai yra „nedovanotina žala
gamtai ir žmonėms, kurie ilgus metus turėjo kęsti įmonės skleidžiamą smarvę, o gal net ir daromą žalą žmonių sveikatai“.

„Švari ir sveika aplinka, švarios Kuršių marios bei Baltijos jūra mums yra ypatingai svarbus tikslas, todėl nusprendėme tas lėšas, kurias buvusios EP narės L. Andrikienės rinkimų kampanijai yra pervedęs „Grigeo“ prezidentas G. Pangonis, grąžinti visuomenei ir gamtai“, – teigė G. Landsbergis.

Šiuo pavyzdžiu pasekė ir pati I. Šimonytė.

„Aukai lygią sumą pervedžiau Aplinkosauginės koalicijos organizacijai – „Lašišos dienoraščiui“, kuris, tikiuosi, ras būdų, kuriais tą žalą Lietuvos gamtai bent iš dalies kompensuos“, – feisbuke pranešė Seimo narė.

G. Pangonis pripažino, kad į Kuršių marias buvo leidžiamos biologiškai neišvalytos nuotekos. Teisėsauga dėl to atlieka ikiteisminį tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.