Lietuvoje

2015.09.07 15:48

Seimo pirmininkė: kiek pabėgėlių priimti į Lietuvą, reikia atsiklausti Seimo

ELTA 2015.09.07 15:48

Parlamento vadovė Loreta Graužinienė sako, kad iš naujo sprendžiant, kiek pabėgėlių Lietuva turėtų priimti, savo poziciją šiuo klausimu turėtų pateikti visas Seimas.  

Parlamento vadovė Loreta Graužinienė sako, kad iš naujo sprendžiant, kiek pabėgėlių Lietuva turėtų priimti, savo poziciją šiuo klausimu turėtų pateikti visas Seimas.

Tokią savo, kaip Seimo Pirmininkės, poziciją L. Graužinienė išsakė LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“. Parlamento vadovė vėliau Eltai paaiškino, kad, suteikdamas mandatą Vyriausybės atstovams derėtis dėl migrantų Briuselyje, Seimo Užsienio reikalų komitetas pagal procedūras gali prašyti ir viso Seimo pritarimo.

„Aš manau, kad šiuo klausimu, jeigu reikės išsakyti valstybės poziciją ir reikės mandato, tokiu atveju, manau, kad tas klausimas turėtų būti sprendžiamas viso Seimo, plenariniame posėdyje, o ne tik Europos reikalų komitete. Tokia procedūra galima, Europos reikalų komitetas gali kreiptis mandato patvirtinimo ir į patį parlamentą“, – Eltai sakė L. Graužinienė.

Anot Seimo vadovės, gavus viso parlamento mandatą, vėliau bus išvengta nesusipratimų skirstant lėšas pabėgėlių integracinėms programoms.

„Tų pinigų, kurie numatyti iš Europos, tikrai nepakaks žvelgiant į tolesnę ateitį. Todėl sprendimą, mano nuomone, turi priimti visas parlamentas ir išklausyti diskusijas tam, kad paskui, sprendžiant programų finansavimo klausimus, nekiltų kažkokių nesusipratimų“, – sakė Seimo vadovė.

Neeilinis ES vidaus reikalų ministrų susitikimas pabėgėlių klausimais Briuselyje vyks rugsėjo 14 dieną. Europos Komisija (EK) šią savaitę Bendrijos narėms pristatys naują pabėgėlių paskirstymo planą. Neoficialiais duomenimis, EK siūlys pasidalinti 160 tūkst., o ne 40 tūkst. pabėgėlių. Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę teigė, kad Lietuvai greičiausiai teks priimti daugiau nei 325 migrantus.