Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.09 14:08

Čmilytė-Nielsen: prezidento pareiškimas dėl Narkevičiaus greičiausiai nėra paremtas gandais

Prezidento Gitano Nausėdos išsakytas teiginys, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ministerijai pavaldžiose įstaigose yra įdarbinęs mažiausiai 20 su partija susijusių asmenų, nėra paremtas tik gandais, mano Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Visgi, Seimo narės nuomone, informacija turėtų būti patikrinta.

„Nei viena, nei kita pusė atrodo nėra linkusi atsitraukti. Prezidentas aiškiai, ne vieną kartą pasakė savo nuomonę apie ministrą, ir šių vertinimų brandžioje demokratijoje jau būtų senokai pakakę tam, kad valdantieji atsitrauktų, o pats ministras priimtų tuos sprendimus, kurių iš jo ir laukiama“, – „Eltai“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė neabejoja, kad prezidento teiginys, jog susisiekimo ministras ministerijai pavaldžiose įstaigose yra įdarbinęs mažiausiai 20 su partija susijusių asmenų, nėra pagrįstas tik gandais. Visgi, pasak Seimo narės, informacija turėtų būti patikrinta.

„Mūsų situacija, deja, yra kitokia, ir aš labai abejoju, kad prezidentas vadovaujasi gandais. Prezidento interviu išsakyti teiginiai, manyčiau, yra pagrįsti, manau, kad jis nesivadovauja gandais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Savo ruožtu susisiekimo ministras J. Narkevičius tvirtina, kad prezidento Gitano Nausėdos teiginiai, jog jis įdarbino apie 20 savo partijos bičiulių ministerijos valdomose įmonės, – netiesa. Pasak J. Narkevičiaus, prezidentas yra sąmoningai klaidinamas.

ELTA primena, kad po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą ir kelis kartus baigiantis 2019-iesiems paragino trauktis iš einamų pareigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi