Lietuvoje

2020.01.09 13:04

Narkevičius neigia Nausėdos žodžius ir tikina, kad prezidentas yra klaidinamas

Tomaševskis: prezidentas meluoja; atnaujinta 13.34
Modesta Gaučaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.01.09 13:04

Dar kartą sulaukęs šalies vadovo kritikos, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tikina, kad Gitanas Nausėda yra klaidinamas. Ministras neigia prezidento žodžius, kad J. Narkevičiui tapus ministru susisiekimo ministrui pavaldžiose institucijose priimta dirbti daugiau nei 20 su jo atstovaujama partija susijusių asmenų.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį interviu LRT RADIJUI sakė, kad susisiekimo ministrui J. Narkevičiui reikėtų susilaikyti nuo vizitų užsienio šalyse. Šalies vadovas taip pat teigė, kad tapęs ministru J. Narkevičius ministerijai pavaldžiose įstaigose įdarbino mažiausiai 20 su Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) susijusių asmenų.

„Kokių dar reikia įrodymų siekiant pasakyti, kad šis ministras netinka pareigoms ir turėtų trauktis?“ – interviu LRT RADIJUI sakė G. Nausėda, per paskutines kelias savaites ne kartą išreiškęs nepasitikėjimą susisiekimo ministru ir paraginęs jį trauktis iš pareigų.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad daugiau tiek dėl susisiekimo ministro, tiek dėl ekonomikos ir inovacijų ministro, kurio vieta atsilaisvino eurokomisaru paskyrus Virginijų Sinkevičių, turėtų paaiškėti sausio 14-ąją.

Pats J. Narkevičius ketvirtadienį žurnalistams sakė galintis paneigti prezidento išsakytą informaciją. Ministras teigė, kad tokia informacija yra neatitinkanti tikrovės. Anot jo, nuo tada, kai jis tapo ministru, dirbti į susisiekimo sektorių priimta daugiau nei 500 žmonių.

Narkevičius neigia Nausėdos žodžius: prezidentas yra klaidinamas – kyla tik klausimas, kas ir kodėl tai daro

Pasak ministro, iš naujai dirbti priimtų žmonių, didžiausią dalį sudaro techninės inžinerinės srities darbuotojai. Į vadovaujančias pareigas darbuotojų priimta, J. Narkevičiaus teigimu, nebuvo. Per jo darbo laikotarpį, kaip sakė ministras, buvo priimti trys valstybės tarnautojai ir vienas darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

J. Narkevičius tvirtino, kad nei vienas iš priimtų asmenų nepriklauso LLRA-KŠS. Jis net paminėjo, kad nei vienas iš jų nepriklauso kuriai nors tautinei mažumai. Jis taip pat teigė, kad nei vieno iš priimtų 500 darbuotojų jis nerekomendavo, neaptarė jų su vadovais, to, jo teigimu, nedarė ir jo politinio pasitikėjimo komandos nariai.

„Susidaro įspūdis, kad prezidentas yra klaidinamas. Kyla tik klausimas, kas tai daro ir kodėl tai daro. Kodėl prezidentas yra klaidinamas ir kas siekia klaidinti? Be abejo, apgailestauju, kad išskirtinai aptariami yra žmonės, kurie neva yra susiję su viena politine jėga ir su viena tautine mažuma“, – tikino J. Narkevičius, pridurdamas, kad LLRA-KŠS yra kompetentingų, gerai savo pareigas atliekančių asmenų.

Anot ministro, priklausymas partijai negali būti trukdžiu norintiems užimti kokias nors pareigas. Jis kalbėjo, kad pagal priklausymą partijai spręsti, ar žmogus gali eiti kurias nors pareigas, yra nusikaltimas.

Paklaustas, iš kur, jo manymu, prezidentas gavo tokią informaciją, J. Narkevičius spėjo, kad G. Nausėdai tokią informaciją perdavė jo aplinka. Todėl, anot ministro, kyla klausimas, kodėl prezidento patarėjai perdavė šalies vadovui tokią informaciją.

G. Nausėda taip pat ne kartą pasisakė, kad J. Narkevičiui trūksta kompetencijos eiti ministro pareigas. Pats ministras reaguodamas į tokius šalies vadovo žodžius sakė, kad randantis būdų kalbėtis su kitų valstybių atsakingais asmenimis.

„Maža to, esu įsitikinęs, kad mano kalbėjimas, bendravimas, duoda apčiuopiamų rezultatų“, – tikino J. Narkevičius.

Paklaustas apie tai, kaip reaguoja į G. Nausėdos raginimus trauktis iš pareigų, J. Narkevičius teigė, kad jis turi partijos ir koalicijos kolegų pasitikėjimą ir įpareigijomą dirbti sąžiningai ir efektyviai, o jis tai esą ir daro. Jis sakė turintis ir premjero Sauliaus Skvernelio pasitikėjimą.

„Tos primestos, išgalvotos, neatitinkančios tikrovės temos bando nukreipti mus nuo darbų atlikimo“, – sakė ministras.

Tomaševskis: prezidentas meluoja

LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis LRT RADIJUI teigė, kad prezidento žodžiai yra melas. Anot europarlamentaro, tai yra „sąžiningiausios partijos puolimas“.

„Tai yra melas ir taškas. Nėra ko net kalbėti. Tai yra puolimas sąžiningiausios partijos. Galbūt mūsų vertybės, šeimos vertybės oponentams netinka. Kas skleidžia tokias dezinformacijas, mes nežinome, bet žiniasklaida prisideda prie tokios dezinformacijos skleidimo“, – piktinosi V. Tomaševskis.

V. Tomaševskis taip pat sakė įtariantis, kad jo vadovaujamą partiją juodina bankai, kurie kerštauja už bankų aktyvų mokestį.

LLRA-KŠS vadovas taip pat piktinosi prezidento žodžiais, kad Susisiekimo ministeriją valdo ne ministras, o lenkų partija. „Galima visko prisigalvoti ir tada apkaltinti, – pykčio neslėpė V. Tomaševskis. – Mūsų duomenimis jis yra vienas iš kompetentingiausių ministrų. Apie ką mes kalbame? Apie niekus?“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.